Wpis z mikrobloga

#rower #ryanair
Mirki mam pytanie, niedługo z ziomkiem lecimy na rowery za granicę korzystając z ryanka. Nie mogę nigdzie znaleźć info o limitach spakowanego roweru. Z informacją rajanka też nie udało mi się popisać. Czy ktoś z Was może wie jakie są limity wagi i wymiaru do nadania roweru?
  • 20
  • Odpowiedz
@slabyslabek:
Na stronie Ryanair czytamy, że przewóz roweru kosztuje 60 Euro (285 zł), jeśli kupujemy bilet przez stronę, a przy zakupie na lotnisku jest to już 75 Euro (360 zł). Cena dotyczy oczywiście jednego lotu, na jednego pasażera. Limit wagi paczki z rowerem wynosi 30 kg. Nie ma podanych maksymalnych wielkości pakunku.
Pewnie do kartonu można dorzucić inne bambetle w limicie wagi.
  • Odpowiedz
  • 0
@sargento kurde właśnie z konsultantem pogadałem. Pisze mi ze łączna suma wymiarów nie może przekroczyć 319. Czyli pewnie 119x119x81. Będę musiał pokombinować bo tylne koło chciałem jednak zostawić.

Dzięki za info
  • Odpowiedz
  • 1
@pavel_ski kurde powiem Ci, że myślałem o czymś takim. Decathlon ma takie torby po 2 stówki ale będę już miał 2 sakwy, namiot, śpiwór, więc nie chcę targać dodatkowych 3 kg :D

Gdyby to była trasa z punktu A dookoła i powrót do pkt A to bym się nawet nie zastanawiał i kupował taką torbę.
  • Odpowiedz
@slabyslabek: po złożeniu to jakieś 40 x 30 x 20 cm więc sporo. W komplecie masz pokrowiec - torba po spakowaniu jest wielkości małego plecaka.

Patent od jednego z blogerów - zarezerwuj hotel na ostatnią noc w mieście, z któego wracasz, i poproś tam po przylocie o przechowanie Twoich bagazów (torby) aż do dnia wymeldowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaszzz dzięki miras, a to ma jakieś sztywne rzeczy w sobie wbudowane? Ewentualnie mógłbym w to zawinąć sobie namiot i taką bambułę na bagażnik dać. To by mogło zdać egzamin. Wiem że te z decathlon miały właśnie taki plecaczek/ pokrowiec i składane usztywnienie do środka na dno, ale je na szczęście można wyjąć.

Myślałem o jakim myku ale chcemy lecieć do Palermo, objechać Sycylię dookoła i z Palermo promem przedostać się do
  • Odpowiedz
@slabyslabek: te pudlo pewnie nie bedzie o wiele lzejsze niz torba a na prwno mniej poreczne. Niestety te torby accenta nie maja zadnego usztywnienia wiec albo kupujesz pianke do rur plus zacisk na widelec i tylny trojkat i liczysz ze nic sie nie stanie albo inwestujesz w walizke sztywna... na plus mozliwosc dyskretnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopakowania rzeczy do roweru
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaszzz dzięki za informacje, były bardzo przydatne. Wydaje mi się, że uda mi się ją jakoś przytroczyć do kierownicy, kupię tą torbę, przyda się na pewno w przyszłości.

Dzięki Miras ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaszzz wiesz co, 3 nas leci, ale ziomeczki raczej chcą iść w pudła i je wywalić po przylocie (ma to sens), a potem w Rzymie gdzieś ogarnąć znowu i 19.09 wracamy.

Ja jeszcze się zastanawiam ale muszę sobie to przymierzyć najpierw. W Konstancinie są, w poniedziałek sobie podjadę obczaić. A jutro powalczę z tym pudłem i spakuje mamdżur na próbę, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu bo w sumie to zawsze te
  • Odpowiedz