Wpis z mikrobloga

Właśnie baba przyszła marudzić, że jej #kot po wyleczonym zapaleniu pęcherza sika w kuwecie ale w poprzek, a nie wzdłuż, tak jak ona by chciała xD niestety moje sugestie rozwiązania problemu jej nie satysfakcjonowały, najlepiej jakbym miała "zaszczyk" prostujący koty xD

Pozdrawiam wszystkich siedzących w #pracbaza w sobotę ( ͟ʖ)

#koty #weterynaria #zalesie troche bardziej jednak #heheszki
  • 18
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka: Mogłaś jej powiedzieć, że ma zrestartować kota. Pokazujesz i objaśniasz, że pod ogonem ma taki guzik i ma przytrzymać ten guzik przez 3 sekundy. Kot się wyłączy i po 5 minutach się włączy i kot zacznie sikać na prosto. I za to wszystko zainkasować 100 pln za poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 27
@janrouter za bardzo lubię koty, żeby komuś tak powiedzieć. Chociaż ja sama dosyć często wkładam kotom palca w tyłek ( ͡º ͜ʖ͡º)

@luk04330 wiesz, na początku jeszcze byłam profesjonalna, ale później już pytałam czy nie rozważa kupna okrągłej kuwety, to kot się pogubi ( )
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka Myślę że na początku wystarczy jak zmniejszysz poziom agresji i popracujesz troszkę nad kulturalnym sposobem komunikacji. Pytanie wydaje mi się zasadne bo nie napisałaś co powodowało tą panią, a raczej ciężko samemu dojśc do jakiś sensownych wniosków w tak absurdalnej sytuacji.
  • Odpowiedz
  • 8
@Henio_Zloczynca przeczytaj jeszcze raz co sam napisałeś, wcale nie "dlaczego jej to przeszkadzało?" tylko "I nawet nie zapytałaś?"
Więc poradę o kulturalnym sposobie komunikacji najpierw możesz zastosować dla siebie, bo od razu zarzuciłeś mi nieodpowiednie wykonywanie obowiązków i brak empatii.
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka: a nie pomyślałaś, ze dla tej Pani to może być problem ponieważ kot sikając w ten sposób obsikuje cała kuwetę, a czasem jak sprejuje w górę to i siebie? U mojego kota takie zachowanie pojawia się w marcu. Jednak kiedyś jak zaczął tak robić w innej porze roku, a później koło kuwety to okazało się, ze miał piasek w pęcherzu. Wiec może pęcherz dalej jest nie wyleczony, a nie każdy
  • Odpowiedz
  • 10
@moze_sie_przyda wow, kolejna osoba! Więc informuję wszystkich, że owszem, pomyślałam i owszem zapytałam! I tak jak już napisałam, przedstawiłam właścicielce propozycje dalszego postępowania.
Wy serio myślicie, że jak coś nie jest opisane słowo po słowo we wpisie na portalu ze śmiesznymi obrazkami to się nie wydarzyło? XD
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka: mam dwa koty. Oba załatwiają się do kuwety. Jeden robi to elegancko, na środku, a drugi sika na krawędzi co jest irytujące, bo wtedy zbrylowany mocz przykleja się do ścianek. Da radę coś z tym zrobić?
  • Odpowiedz
  • 1
@jazmojegopokoju prostatę badam psom, ale koty często są zakłaczone i muszę wyciągać manualnie takie kupsko z włosami :< no i czasem sprawdzam czy gruczoły okołoodbytowe nie są przepełnione. No i przy krwawych sraczkach też badanie per rectum to podstawa.

@rybsonk nie ma też nic o pluciu ludziom w ryj na powitanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@b4rtois jeżeli sika po krawędzi bo nie przykuca dobrze to warto zbadać mu
  • Odpowiedz
@KoriManiaczka: to jest roczna kotka i niestety raczej to kwestia preferencji. Kuweta już jest większa niż wanna dla dziecka, więc większej nie zmieszczę. Kombinowałem z różną ilością żwirku, ale niewiele to pomagało. Na szczęście nie jest tak zawsze, ale powiedzmy co drugi raz. Dzięki za odpowiedź
  • Odpowiedz