Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@JI_Gorki: jak #!$%@?łem akcję i mój błąd to tak. Jeśli okazało się że jest więcej roboty to nie. Zawsze prosze o wydłużenie terminu na zrealizowanie, żeby nawet nadgodzin nie było
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: nigdy. Jak się nie wyrobiłem w zakładanym czasie to znaczy, że estymacja była zła. Poza tym estymacje mają to do siebie, że coś się robi szybciej, a co innego wolniej. Ważne, żeby na koniec sprintu było wszystko skończone. Jak nie jest to trzeba wziąć poprawkę przy planowaniu następnego i wziąć na swoje barki trochę mniej. Nie wiem czemu miałbyś się z tego tłumaczyć. Jest standup to mówisz, że robisz dzisiaj
  • Odpowiedz
  • 2
@WyjmijKija: Często estymacja może być dobra ale programista słaby i nie wyrabia się ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sensie na standupie mówisz że się wyrobisz dzisiaj ale w trakcie dnia natrafiasz na problem bo coś źle zaplanowałeś lub twój pomysł nie sprawdził się i musisz zrobić to inaczej. Wtedy kolejnego dnia owszem mówisz ze nie wyrobiłes się ale jest to raczej twoja wina i czujesz się źle
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: Jeśli to jest estymacja w story pointach to nie ma czegoś takiego jak estymacja na X godzin. Nawet jeśli przed zadaniem jest zrobiona na X godzin to jest już robiona pod konkretnego programistę. Jeśli wydawało się, że zajmie 8h, ale jednak coś wyszło i zajęło 12h to znaczy, że estymacja na 8h była nieprawidłowa. To nie jest twoja wina tylko jak już wina zespołu, że źle wyestymował zadanie dla słabszej
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: Tak, zeby cos dokonczyc - bo i tak nie dawaloby mi to spokoju jakbym zostawil cos na 90% skonczone. (chyba jestem uzalezniony od programowania)

Jezeli nie dalo sie tych godzin dac w nadgodziny to wychodzilem w jakis piatek czy inny czwartek wczesniej.¯\_(ツ)_/¯
A jezeli cos sie #!$%@? to zawsze mozna bylo to w nadgodziny wliczyc.
  • Odpowiedz