Wpis z mikrobloga

MiM,
zachęcony tym znaleziskiem wrzuconym przez @paramyksowiroza pomyślałem, że podzielę się z Wami przepisem na szybki, prosty w wykonaniu i smaczny obiad. Będzie to, jak nazywa go moja córka, kurczak duszony na zimno, ale nie że do jedzenia na zimno ale robiony bez okazywania emocji ;) a konkretniej kurczak z jabłkiem czy jaką tam sobie dla niego nazwę wymyślicie, ważne że dobre.

Porcja na 2-3 osoby, czas przygotowania ok 20-25 min

Składniki:
1 podwójna pierś z kurczaka
1/4 kostki masła
2 jabłka
1/2 cytryny
3 łyżki wody
papryka słodka
sól
pieprz
(+ to z czym będziecie chcieli go zjeść - ryż, kasza, makaron - nadaje się do wszystkiego)

Przygotowanie:
Pierś z kurczaka myjemy, kroimy w plasterki ok 1 cm i delikatnie rozbijamy je pięścią, następnie go solimy, pieprzymy i posypujemy sowicie słodką papryką z obu stron.

Jabłka obieramy ze skóry, wywalamy ogryzki i kroimy na ósemki.

Realizacja:
Na dużej patelni, na średnim ogniu rozpuszczamy masło. W garnku obok wstawiamy wodę na dodatek do kurczaka.

Na rozpuszczone i rozgrzane masło wrzucamy przygotowanego kurczaka. Podsmażamy go ok 3-4 minut a następnie odwracamy na drugą stronę.

Do odwróconego kuraka dodajemy na patelnię 3 łyżki wody, wyciskamy do tego połówkę cytryny a na wierzchu układamy jabłka. Całość przykrywamy i zmniejszamy płomień pod patelnią. Dusimy sobie pod przykrywką ok 15-20 min.

W chwili realizacji powyższego punktu powinna wam się już gotować woda w garnku na dodatek do kurczaka. Ryż, kasza jęczmienna czy kasza gryczana zazwyczaj gotuje się 15 min, więc ja kończąc powyższy punkt wrzucam np. kaszę do wody, ustawiam jej timer na 15 min i jak się skończy gotować to wyłączam wtedy i kaszę i kurczaka.

Nakładamy na talerz i smacznego!

#gotujzwykopem #mirkoprzepisypl #gotujzmikroblogiem
Sleeve - MiM,
zachęcony tym znaleziskiem wrzuconym przez @paramyksowiroza pomyślałem...

źródło: comment_1598025768s7CkddbsRiQ0se08taqjYg.jpg

Pobierz
  • 8