Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio na allegro maseczkę z nadrukiem, po czym jak przyszła, okazało się że to jest straszny shit jakościowy i chciałem to zwrócić zgodnie z zasadą 14 dni. Sprzedawca ma jednak na stronie napisane

Kupującemu nie przyszługuje prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni, ze względu na to że wszystkie oferowane przedmioty są nieprefabrykowane i każdy produkt (nadruk), jest wykonywany indywidualne zamówienie klienta, zgodne z oczekiwaniami klienta: wzór, rozmiar, kolor koszulki, kolor nadruku.


Można się w tej sposób wykręcać?

#allegro #prawo
  • 12
@impet @alhakeem: @revoolution: jak to się ma natomiast do sytuacji, kiedy wzór nadruku nie pochodzi ode mnie, tylko była to jego aukcja z 9999szt. dostępnymi? Kwestia jest tylko taka, że nie ma on tych produktów na stanie, tylko zadrukowuje na bieżąco. Myślę, że naciągnął trochę prawo w swoją stronę.
@vroobelle: W takim przypadku już sąd by ustalał, czy rzecz miała wszystkie cechy świadczące o produkcie zindywidualizowanym. Moim zdaniem sprzedawca nadal może mieć rację. Wybierasz wzór, rozmiar i kolor pod siebie - do tego według jego oświadczenia jest nieprefabrykowana. Nadal przysługują Ci wszystkie roszczenia za wady produktu i w tę stronę bezpieczniej pójść.