Wpis z mikrobloga

#elektryka #prad #elektroda #kuchnia

witajcie ludzie, planuję wymienić starą kuchenkę gazowo - elektryczną na nową już miałem zamawiać nową gazowo -
elektryczną, ale pomyślałem o indukcji, jak to w praktyce wychodzi?
Powszechnie mówi się, że prąd jest droższy niż gaz, ale dochodzi do tego przecież wydajność, która w przypadku klasycznej kuchenki gazowej nie jest chyba wysoka.
No i jak z podłączeniem, nie mam w kuchni instalacji 3-fazowej, jest w domu, więc trzeba będzie pociągnąć jakie to mogą być koszty tak w przybliżeniu? Oczywiście będzie to robił elektryk, na razie się tylko orientuję czy jest w ogóle sens o tym myśleć.
  • 7
@voot: Ciekawe pytanie ale zle ujete
Czy kuchenka to jedyne urzadzenie na gaz?
jak juz masz 3f to podciagniecie nie jest jakimstam wielkim kosztem (zalezy skad trza podciagnac i czy masz w skrzynce miejsce na zabezpieczenie
@voot gaz jest bardzo tani. Mając kuchenkę na butle, wymieniałem butle 2-3 razy w roku gotując codziennie co najmniej jeden posiłek plus w sezonie wielkie gotowanie weków tak kilkanaście razy. Gaz z sieci jest tańszy. Nie mówiąc już o tym że na gazowce najszybciej się gotuje.

Do indukcji dochodzą jeszcze drogie garnki.
@gorzki99: kuchenka to jedyne urządzenie na gaz w tej kuchni (w drugiej kuchni mamy jeszcze drugą kuchenkę gazową, mało używaną i kocioł gazowy w kotłowni). Do podciągnięcia nie jest daleko, a czy w skrzynce mam miejsce na zabezpieczenie, to nie wiem, nie znam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale skoro mówisz że nie będzie to wielki koszt, to mogę się bardziej zainteresować tematem.

@Andrews66: mam gaz
@voot: no ok mi chodzilo raczej o to ze ozbywajac sie tej kuchenki gazowej masz szanse pozbyc sie gazu calkowicie - no nie masz :P
koszt instalacji raczej Cie nie powali - pytanie czy jest miejsce w skrzynce rozdzielczej na dodatkowe zabezpieczenie 3f

Indukcja jest wydajniejsza (cale cieplo idzie w garnek natomiast cieplo z plomienia jeszcze idzie na boki) ale z moich doswiadczen:
ja jestem "wychowany" na gazowej kuchence (30 lat
a czy w skrzynce mam miejsce na zabezpieczenie, to nie wiem, nie znam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@voot: teraz doczytalem (za duzo tematow na raz) nie musisz sie znac - podejdz do skrzynki z bezpiecznikami i zobacz czy masz miejsce na "3 bezpieczniki" jeszcze (najlepiej w jednym rzedzie) czyli poprostu czy masz 3 zaslepki zamias bezpiecznikow
@voot: Nie wiem jak z kosztem czy podłączeniem, ale kuchenki indukcyjne są zajebiste z praktycznego punktu widzenia - dużo lepsza kontrola nad temperaturą, garnki się nie przypalają, łatwe w czyszczeniu.
@gorzki99: a to zaślepki są, czyli rozumiem, że skrzynki nie trzeba będzie wymieniać. Poczytam w takim razie więcej o indukcjach, skonsultuję z żoną i pogadam z elektrykiem

@Jake_921: jak widać, zdania ekspertów są podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Popytam po znajomych czy nie mają indukcji i jak mają, to wproszę się na gotowanie ;)