Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przypada 130 rocznica urodzin Lovecrafta, a ja tym czasem zabieram się za komiks Providence nawiązujący do jego twórczości. Niedawno ukończyłem opasłe tomiszcza zawierające bodajże wszystkie najlepsze opowiadania i prolog do Providence, Neonomicon. Odkąd zacząłem czytać Lovecrafta jestem po prostu zakochany w jego twórczości i we wszystkim co do niego nawiązuje ( ʖ̯)
#lovecraft #cthulhu #ksiazki #komiks
mitotasak - Dzisiaj przypada 130 rocznica urodzin Lovecrafta, a ja tym czasem zabiera...

źródło: comment_1597943931u59M8BIPyS2YmjZ8MEcHxT.jpg

Pobierz
  • 12
@kraglapyrka: muszę kiedyś spróbować, w sumie z ala rpg mam w swoim posiadaniu kilka planszówek w lovecraftowym klimacie, Arkham Horror, Eldritch Horror i Posiadłość Szaleństwa, teraz poluje na wszystkie dodatki
@Whoresbane: ja również, jak na razie siadł (ʘʘ)
@mitotasak: Co Maciej Płaza tam #!$%@? to jest przegięcie. Widać to zwłaszcza w Nemezis gdzie jest orginalny tekst. Na moje gość jest geniuszem. Lovecraft również
Edit: jednak Nemezis tłumaczył ktoś inny,
@kraglapyrka: jeszcze nie ograłem wszystkich do końca, w sumie najbardziej na razie Eldritch. Tak jak kolega @Ormion napisał, raczej na zagadki nastawiona jest bardziej Posiadłość. Eldritch ma fajny klimat, ale to raczej jest gra polegająca na współpracy by zamykać portale na dużej mapie i walczyć z potworami.
@sztandar: ok, Providence dopiero zacząłem
@NeuroTC: zgadzam się, Maciej Płaza świetnie przetłumaczył te opowiadania, pięknie operuje polskim językiem ale z zachowaniem ducha