Wpis z mikrobloga

@Elsenar: Ing wczoraj przeglądałem. Fajnie im zyski rosną, fajnie się rozwijają, ale dywidenda nie dość że śmieszne 1-3% nawet po tąpnięciu. Ale krzywa zysków operacyjnych wyglądała fajnie, nie wiem dla czego wypłacają tak mało dywidendy.
@Nikitos: Ja zielony i niezorientowany jestem, ale kilka osób pisało żeby mocno się zastanowić nad pchaniem kapitału w spółki zależne od skarbu Państwa, zwłaszcza tak socjalistycznego.
@Nikitos: no jest to niewiele.
Co do PEKAO jakiś czas temu gdzieś mi się jakieś plotki obiły o oczy, że może Aliora mieli by przejąć? Wtedy nie dość, że kurs by poleciał to i z dywidendą mogłoby być różnie
@Sabarolus: ciekawe co jest tym problemem, bo banki brał bym wyłącznie pod dywidendę, bo parę x dało by się i na smieciowych covidówkach zrobić.A bank jak już kupić to nie do 2x, a do kilku lat dobrej dywidendy
@Sabarolus: no z aliorem słabo, ale pekao mi się podoba, że dobrze zarabiają, ale nie tak ladna tendencja jak u ing, natomiast super dywidenda i bardziej stabilna od PKO. I sytuacja zdrowsza od PKO milenium i innych śmieciowych banków
@Nikitos: nie nie, PZU mogłoby przejąć Aliora. Ja słyszałem właśnie o takich wariantach: Pekao albo PZU bierze Aliora, który radzi sobie... no średnio. Te dwie spółki mają dużo gotówki + są na tyle duże, że mogą to udźwignąć. Czy to się spełni? Nie wiem, to plotki.
Niemniej jednak biorąć PEKAO na długo nie ma to aż tak dużego znaczenia jak sądze, bo moim zdaniem w następnych latach dywidenda na bank (
@Elsenar: @niewiemjakiwybrac: Handlowy też mnie interesował, ale to w zasadzie te 2 banki Handlowy i PEKAO, a ing zainteresowałem się tak poprostu bo z dziewczyną zakładam wspólne konto i fajna apka jest.(wczoraj) Spojrzałem na przychody i też stabilnie rosną, ale dywidenda rozczarowuje