Wpis z mikrobloga

W prawdzie nie idealnie złapana ta sama perspektywa oraz pora dnia,ale będąc przejazdem nie mogłem się powstrzymać by nie zrobić zdjęcia tych 19 lat różnicy.
Nieświecąca już lampa po dawnej stacji Koło Wąskotorowe powinna być dobrym punktem odniesienia.

Tag do obserwowania/czarnolistowania #kujawywaskotorowe
#waskotorowka #kolej #pociagi #pociagiboners #polska #historia
Dark_Star - W prawdzie nie idealnie złapana ta sama perspektywa oraz pora dnia,ale bę...

źródło: comment_1597869490p0360BhyQLCQCFM2aZIuwn.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@wanghoi: Właściwie to badałem nie najdalej jak w styczniu bieżącego roku sytuację na trasie Koło-Przystronie-Sompolno-Ślesin to widać jeszcze ślady w terenie wyznaczające trasę dawnej linii Sompoleńskiej KD i prawdopodobnie jest to już ostatni gwizdek na udokumentowanie śladów dawnego przebiegu,ponieważ z każdym rokiem przeorane nasypy z lat 2012-2013 są przekształcane w działki rolnicze i planuję udokumentować pozostałości w ternie chociażby tak o dla potomnych zainteresowanych tematem.Mam sporo zdjęć archiwalnych,więc może nawet uda
  • Odpowiedz
@Dark_Star: swoją drogą o tej sieci powstał film-zrealizowany w Wielkiej Brytanii. Wciąż można go kupić. Nagrywany w latach 1991-2008. Dość ciekawa propozycja.
  • Odpowiedz
@Dark_Star: gdyby Pan odwiedzał tereny gmin Boniewo lub Izbica Kujawska to z chęcią mogę zostać Pana przewodnikiem. Mogę Panu pokazać pozostałości po liniach rozebranych już w latach 70-80 służących głównie jako linie cukrownicze, ale też bocznice, które z czasem również rozberano.
  • Odpowiedz