Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#wiara #katolicyzm #religia #chrzescijanstwo
Słuchajcie 2lata temu zmarła moja Babcia i od tego czasu dzieją się dziwne rzeczy w rodzinie w której mieszkała (czyli u mojego Wujka) jakieś pasmo nieszczęśliwych zdarzeń jakieś wypadki/ psujące się maszyny w gospodarstwie. Ktoś miał taką sytuację? Albo słyszał coś? W Biblii jest napisane że grzech przechodzi z pokolenia na pokolenie do 3 a nawet do 4pokolenia, też pamiętam było coś o "zębach" nie chce szukać teraz fragmentów w Internecie... czy dobrze to interpretuje? Że grzech przeszedł z pokolenia na pokolenie?


Z Bogiem
  • 13
@Adom007 nie jestem co prawda katolikiem tylko buddysta ale może nie do końca należy tutaj szukać przyczyny w grzechu? Może żyje wam się ciężej bez babci, trzymacie smutek w sobie i generuje to roztargnienie? Gdy odchodzi ktoś z rodziny zawsze wiele się zmienia. A może za bardzo skupiasz się na tych złych przypadkach które przychodzą i próbujesz je wyłapywać chcąc dodać temu wszystkiemu sensu? Wiesz taka samospelniajaca się przepowiednia. Co do biblii
@Adom007: zastanów się porządnie czy rzeczywiście nagle po śmierci Twojej babci to się zaczęło i wszystko było wcześniej idealnie. Moim zdaniem naoglądałes się horrorów. Ksiądz obeznany w temacie powiedział mi ze 98% takich rzeczy nie ma nic wspólnego z żadna klątwa itd. I nie próbuj się bawić w żadne odganianie zła bo skutek może być odwrotny
@Adom007: Wiara nie jest dobrym sposobem na dążenie do prawdy. Przydałaby Ci się duża dawka sceptycyzmu i kalibracja racjonalnego myślenia.
Zacznij od traktowania każdej "dziwnej" sprawy z osobna. Czy sprzęty które się psują są stare? W jakich warunkach są przetrzymane i czy są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem? Mówi się, wypadki chodzą po ludziach, ale można szukać przyczyny. Roztargnienie, zmęczenie, zmiana w diecie, czy jakieś dolegliwości, może przewlekłe.
Brzytwa Ockhama i do
@Adom007: wg Biibli grzech nie przechodzi z pokolenia na pokolenie w Ez 18 1-3 1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej:
Ojcowie jedli zielone winogrona,
a zęby ścierpły synom?1
3 Na moje życie - wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu. co z tym przechodzeniem grzechu na 3 i 4 pokolenie to jak zgaduję księga