Wpis z mikrobloga

Jak wygląda u Was #pracazdalna mając #pracait i będąc #programista15k?

Czy aktualnie pracujesz zdalnie?

  • Tak, ale pracowałem już zdalnie przed pandemią 24.9% (42)
  • Tak – pracuję zdalnie od czasu pandemii 46.2% (78)
  • Nie – wróciłem do biura z własnej woli 6.5% (11)
  • Nie – wróciłem do biura z przymusu 8.9% (15)
  • Nie i nigdy tak nie pracowałem przez dłuższy czas 3.0% (5)
  • Nie mam pracy 10.7% (18)

Oddanych głosów: 169

  • 9
@klocus: u mnie oznajmili, że mamy wrócić do biura od przyszłego roku, może nawet dadzą raz w biurze raz z domu, ale mi się spodobało praca w 100% zdalną. Dzięki tej pandemii, wiem, że efektywność mi nie spadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bacteria: też dajemy radę, wszystko się trzyma terminów, nawet dział sprzedaży nabył dużego klienta nie spotykając się z nim twarzą w twarz xD
@klocus: Od 2021 rzucam pracę jak będę musiał przyjść do biura. Tak czy siak mało mi płacą, więc zakładam, że znajdę pewnie jakąś firmę albo w 100% zdalną albo częściowo.
@klocus: od początku kwietnia w biurze byłem raz, na 30 minut. Na tę chwile plan jest taki, ze pracujemy zdalnie do końca roku, a jak sytuacja się poprawi to tak czy siak jest zapowiedziane, ze będzie można w jakimś zakresie pracować z domu (do tej pory w ogóle nie można było)
@klocus:
U mnie w marcu było "zobaczymy po pewnym czasie czy praca zdalna się sprawdza".

W czerwcu było "z badania pracowników wynika, że większość chce przynajmniej częściowej możliwości pracy zdalnej, a ze statystyk wynika, że wydajność pracy jest lepsza niż przed covidem".

A w sierpniu już było "trudno dziś mówić o przyszłości, ale po koronawirusie będziemy chcieli kultywować dobrą atmosferę w firmie poprzez pracę z biura".

A mówimy o firmie, w
@klocus: Ja pracuję w stosunkowo korona-bezpiecznym regionie i wróciłem do biura z własnej woli. Moja efektywność w domu była niższa niż w biurze, poza tym miałem dość siedzenia w domu po długim lockdownie. Nie czuję się bardziej zagrożony, mamy sensowny reżim sanitarny w pracy. Poza tym lubię ludzi w biurze :) Z doświadczenia mogę powiedzieć, że najbardziej przeciwni pracy zdalnej byli rodzice z małymi dziećmi i wcale mnie to nie dziwi.
@klocus: Mamy obowiązkową dezynfekcję rąk i obuwia na wejściu do biura i generalnie rozstawione w wielu miejscach dezynfekatory do rąk do swobodnego użycia. Jest maksymalny limit jednoczesnych osób w socjalu, a samo jedzenie teraz jest już przy kompach, żeby za długo tam nikt nie siedział. Poza tym w części wspólnej biura obowiązkowe maseczki, w pokoju gdzie pracujesz nie :)