Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, pragnę w niedalekiej przyszłości zmienić auto. W tej chwili jeżdżę Passatem b6 z 2005 roku, dieslem. Chciałbym zamienić Passata na coś z automatyczną skrzynią i lepszym wyposażeniem. Marzy mi się BMW, ewentualnie jakiś japończyk. Kwota jaką jestem w stanie wydać to maksymalnie 65k.
Proszę o radę za czym się rozglądać. Na co zwracać uwagę, proszę o konkretne modele. Nie jestem znawcą motoryzacji, dlatego zwracam się do Was.
#auto #motoryzacja #kupnosamochodu #kupnoauta
  • 12
głównie jeżdżę po mieście,


@Grumens: czyli benzyna( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przedliftowe 28i w BMW jeśli dobrze pamiętam mają jakieś problemy, których polifotowe 30i już nie mają. Mało konkretnie, ale nie pamiętam co tam dokładnie było.
@Gacrux: Mówimy o dieslu czy benzynie? Generalnie z F10 np (zakładam ją bo jest w budżecie) może być trochę przebojów w zależności od wersji. Od problemów ze sterowaniem skrzynią ZF, coś tam się działo z tylną osią skrętną. No i w dieslach standardowo rozrząd od grodzi co winduje ceny zabawy do jakichś 3-5k w zależności od miejsca. problemy przy większych nalotach mogą być z XDrivem.
@Grumens:

nie za bardzo jestem świadomy kosztów.

Poczytaj o standardowych kosztach naprawy, częściach które lubią się psuć i to tyle.
Jak kupisz f10 na przykład czy nawet F30 to będziesz mega zadowolony bo to są przezajebiste wozidła. Natomiast trzeba pamiętać, że BMW ma przy ostatnich modelach trochę problemów z jakością podzespołów a wiec lubią się czasem popsuć. Czasem trzeba kupić auto sercem a nie rozumem żeby zweryfikować i/lub spełnić marzenia;) Trzeba