Wpis z mikrobloga

@ChelseaDagger: w sumie ciekawe bo firma ma prawo sprawdzić Twój dowód przed podpisaniem umowy żeby upewnić się, że Ty to Ty. Nie może natomiast od jakiegoś czasu brać skanów/kopii dowodu osobistego.

Wiem jedynie, że w mojej firmie od połowy marca rekrutacje i zatrudnienia są zdalnie i nie wymaga się od ludzi żadnych skanów ;)
@Reiter: @hwk1988: da sie jakos to odkrecic? W sensie "wymusic" na usuniecie przez nich tych skanow ktore wyslalem? Nie podpisywalem jeszcze umowy, tylko list intencyjny i dokumenty w stylu kwestionariusz osobowy itd. Musialem tez podpisac dokument zwiazany z 'dodatkowa weryfikacja' moich danych ze wzgledu na w tej firmie ma sie do czynienia z wrazliwymi danymi.
@ChelseaDagger: a było tam napisane, że po weryfikacji usuwają dane, bo tak to nie wiem, mogą zrobić co chcą, ale powinien być zapis przy dodatkowej weryfikacji, że skany będą usunięte...tak jest w lotto lub w bukach, a w korpo nie wiem.. i tym samym jesteś chroniony, bo taki jest zapis i tak to zgłosili do organów i muszą się tego trzymać, jak nie było, to .... uj wi
@ChelseaDagger: dziwne praktyki, owszem wypełnia się kwestionariusz osobowy zawsze gdzie się podaje pesel czy nr dowodu. Jednak nigdy nie powinno się wysyłać skanu swojego dowodu, chyba tylko banki mogą legalnie skanować dowód