Wpis z mikrobloga

Tym razem teleskop skierowałem w stronę przepięknego obiektu o wdzięcznej nazwie Welon Wschodni. Jest on fragmentem większej struktury zwanej Pętlą Łabędzia (ze względu na kształt oraz jej położenie w gwiazdozbiorze Łabędzia). Całość jest pozostałością po wybuchu gwiazdy supernowej o masie 20-krotnie przewyższającej masę naszego Słońca. Wybuch miał miejsce plus/minus 10-20 tysięcy lat temu.

Użyty sprzęt: Canon EOS 600D (modowany) + SW ED80; Prawie 8 godzin naświetlania.

Tutaj lepsza jakość bo wypok psuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) : https://flic.kr/p/2jxrP74

#nedvedinspace -> mój tag, zapraszam

#mojezdjecie #astrofoto #astrofotografia #fotografia #kosmos #astronomia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Nedved - Tym razem teleskop skierowałem w stronę przepięknego obiektu o wdzięcznej na...

źródło: comment_1597733418TmKtuTnnPFRGeuHkbJ5v8t.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@RokEndLol: Tak na szybko to myślę, że jakbym wrzucił setup na giełdę to jakieś 6-7 tysięcy. Do tego trochę kabli, złączek, śrubek i innych pierdołek. Pewnie kolejny 1 tysiąc. Dodam, że to wciąż raczej budżetowy zestaw.
  • Odpowiedz
@Nedved: laika jak ja cena trochę odstrasza, ale dla pasjonata będzie do ugryzienia. Mam tak samo ze swoimi zabawkami, wszyscy się pukają w głowę, a ja "shut up and take my money" ( ͡° ͜ʖ ͡°)-.

Jak będziesz wrzucał kolejne foty to koniecznie wołaj.
  • Odpowiedz
@robsosl
@namrab co więcej pod ciemnym niebem z dużą aperturą to nawet bez filtra widać bardzo szczegółowy obraz z fotograficznym detalem. W nocy z niedzieli na poniedziałek oglądałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Chrzonszcz: 8h, ale to zdjęcie to stack tzn. materiał złożony z 94 osobnych ekspozycji po 300s. W ten sposób właśnie uśrednia się sygnał pozbywiając szumu.
  • Odpowiedz
@windforce: Wymiana filtra blokującego pasmo światła w którym świeci wodór na taki, który je przepuszcza lub całkowite pozbawienie aparatu takiego filtra.
  • Odpowiedz