Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace, zamówiłem sobie trochę różnych części do pc, ale dostałem info że dostawa obudowy została opóźniona o jakieś 2 tygodnie. Pytanie mam takie czy złożenie PC "na cegłach" bez obudowy może być szkodliwe dla komponentów? Karta graficzna z reguły jest przykręcana do obudowy, jej waga (msi gtx 1070) nie uszkodzi slotu PCI, jeśli będzie się trzymać tylko na nim?

płyta MSI tomahawk z490 i chłodzenie wodne na CPU, więc tutaj z wagą nie powinno być za bardzo problemu.
  • 7
Karta graficzna z reguły jest przykręcana do obudowy, jej waga (msi gtx 1070) nie uszkodzi slotu PCI, jeśli będzie się trzymać tylko na nim?


@eciek: tylko normalnie karta wisi na samym slocie i tym zaczepie bo obudowa stoi i grafa jest równolegle do podłoża, u Ciebie będzie prostopadle do podłoża.
@eciek: zupełnie normalnym jest zbudowanie kompa na pudełku od płyty głównej do testu. Tylko uważaj żebyś czymś nie zahaczył o GPU albo nie pociągnął za kabel od monitora. Sloty PCIe nie są najmocniejsze jeżeli chodzi o przechylanie karty.