Wpis z mikrobloga

Podsumowanie pierwszego tygodnia borsukowego treningu.

Krótko o mnie:
Wyjściowe maxy
BP - 115 (techniczne poprawne) - wpisane do tabeli 110kg.
MC klasyk 170kg.
Przysiad zrobione na "zaliczenie na kibel" 165kg, do tabeli wrzuciłem 160kg, gdyż treningowo siadam do ATG.

Dieta - Na takiej podaży kcal powinienem budować 0,4-0,6kg tygodniowo.
3200-3500kcal
~200-250b
~400-450w
90t
Masa startowa 78kg

Wszystkie akcesoria pomógł mi dobrać @biamiVajs. Ćwiczymy na dużym zakresie powtórzeń w skali RPE 8/9 oraz stanowią 75% całej objętości. Dobrane zostały głównie pod zaoranie korpusu.

Ograniczenia/kontuzje - W trakcie lockdownu spowodowanego koronawirusem złapał mnie atak rwy kulszowej - ucisk na mięsień gruszkowaty, codzienne rozciąganie i rolowanie rano praktycznie w 100% eliminuje ból po przebudzeniu. Jeżeli ból nie ustanie w 100% mam zgłosić się na serię zastrzyków rozkurczowych, ale na razie jest coraz lepiej.

Trening BP.
Dzień najprzyjemniejszy, objętość dobrana idealnie, akcesoria stanowią 70%
Przez 2 dni czułem DOMsy, korpus strasznie skatowany przez One Hand Standing Dumbell Press Pause @top, @bottom - polecam ćwiczenie.

Trening DL.
Objętość OK, na moje oko jest to najcięższy dzień z całego mikro cyklu, więc powinno być bardzo dobrze.
Czułem przez kolejne 2 dni prostowniki bioder, nie wiem czy tutaj nie przydało by się jakieś ćwiczenie rozciągające.

Dzień trzeci zmieniliśmy na Floor press - ćwiczenie te przekłada się u mnie w największym stopniu na wzrost siły w wyciskaniu leząc. Ćwiczenia są trochę za lekkie, myślę że kolejna seria lub amrap set na końcu byłby miłym dodatkiem, gdyż wyciskanie na 3 powtórzenia jest po prostu zbyt łatwe w tym ćwiczeniu.
Akcesoria ratowały sytuację i tak naprawdę stanowiły 80-85% całego zmęczenia.

Dzień SQ
Tutaj miałem praktycznie nieprzespaną noc, a później długo spałem i zjadłem jedynie 1200 kcal.
Musiałem opuścić "Exciting But BS" - zobaczymy jak pójdzie w kolejnym tygodniu.

Wołam @Kasahara na priv wrzuciłem Ci tabelę z dobranymi ćwiczeniami oraz wykonanymi powtórzeniami.
#silownia
#mikrokoksy
#badgermethod