Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Mamy z żoną rozdzielność majątkową. Podpisaną z powodu przepaści finansowej jaka nas dzieli oraz zabezpieczenia od niepowodzeń biznesowych. W zasadzie nie było do tej pory problemu, składaliśmy się na życie itd. Żona chciałaby teraz kupić dom, ja niestety nie mogę dołożyć połowy kosztów, ani wziąć kredytu. Z resztą ona nawet nie chce słyszeć o kredycie. Moje przekonanie mówi mi, żeby się nie godzić, bo nie po to postawiliśmy na niezależność, żeby teraz sie uzależniać. Ale mamy z tego powodu duże nieporozumienie i zastanawiam się czy nie powinienem schować honoru w kieszeń. Co byście zrobili na moim miejscu?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f39ae20e3135a007e5a0cba
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[=.......................................] 3% (6zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 15
OP: @wicherq: @r4do5: @vasper:
Dostanę kredyt nawet na całość, ale dopiero za rok. Dla niej i dla jej rodziny, wzięcie przeze mnie kredytu, kiedy oni mają i mogą kupić, to rodzaj ujmy.
Dla mnie ujmą jest kreowanie rzeczywistości - bądźmy niezależni, ale w sumie ja kupię, mieszkaj u mnie, żyj za moje itd... Odmówiłem już samochodu w cenie niezłej kawalerki.
Propozycja wyszła ode mnie, ale wiedziałem, że chce
@AnonimoweMirkoWyznania Zmienić sposób myślenia. Przyjąć z radością i szczęściem to że żyjcie razem i jednemu z Was się dobrze powodzi, korzystać z tego z rozsądkiem i z rozsądkiem zastanowić się nad tym domem - przecież dom to naturalny po mieszkaniu krok dla większości par/małżeństw.
Ostatecznie obrabować bank... ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast wziąć kredyt w banku, weź u żony. Spłacaj jej pożyczkę tak jakbyś to robił w banku. Może dać Ci nawet 0%.
Z domem i pieniędzmi będzie sytuacja jasna, a zaoszczędzicie na odsetkach kredytu.
@Yelonek zerowe oprocentowanie pożyczki może być uznane za dochód pożyczkobiorcy

A odsetki pożyczki oprocentowanej powyżej zera są dochodem pożyczkodawcy z tytułu zysków kapitałowych ( ͡º ͜ʖ͡º)