Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mirki, czy ktoś z was spotkał się z takim problemem że jak daje G28 (lub autohome) to oś XY ustawiają się ok a oś Z nie "zjeżdża na dół"? dodam że mam:

1) Ender 3
2) BLTouch
3) SKR 1.3
4) Marlin

Na jaki parametr mógłbym zwrócić uwagę?

#dukowanie3d #ender3 #druk3d
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bezznaczenia: dzięki, zaraz rzucę okiem, widziałem tę opcję ale nie mam już sił walczyć, bo generalnie po flashu działało to z 2-3 razy po czym nagle cyk i drukarka nie jedzie w dół, nie mam już frajdy z tej drukarki przez tego Marlina, mam wrażenie że to jeden wielki bug.
  • Odpowiedz
nie mam już frajdy z tej drukarki przez tego Marlina

@matejkoo: Nie bug. Wszystko da się tam zrobić... albo wykombinować po swojemu żeby działało.
Zawsze można dopisać ruchy w początkowej fazie ruchu w slicerze.
  • Odpowiedz
@bezznaczenia: ja to wszystko wiem, obserwuję ten kod, sam nawet 1 bug zgłosiłem który był zamknięty ale nie rozwiązany jak się okazało, powoli zastanawiam się czy nie wrócić do krańcówki. Przerabiałem nawet scenariusz że ręcznie ustawiałem głowicę nad stołem aby BLTouch go chwycił, ale drukarka potrafiła sobie i tak za wysoko podjechać. Mijały 2-3 dni i działa, więc stąd moje zmęczenie powoli tą drukarką i brakiem pomysłu.
  • Odpowiedz
@pkrr: no i tutaj właśnie diagnoza jest chyba prawidłowa, widzę że kabel coś za bardzo nie spina, będę badał temat, ale to chyba powód braku zjeżdżania w dół.
  • Odpowiedz
@matejkoo: Ja tak miałem. Sprawdzasz w jakimś programie wpisując w konsole jakaś komendę xD sorki za profesjonalizm ale nie pamietam :p komenda wyrzucała status krancowek
  • Odpowiedz
@bezznaczenia: @pkrr: dziękuje, ufff problem solved. Nawet nie wiecie ile godzin na to zmarnowałem. Mianowicie kabel który idzie od BLTouch do krańcówki gdzieś musiał się złamać, zapewne z mojej winy bo nie mam wiecznie czasu wydrukować spodu drukarki, w każdym bądź razie zrobiłem go na krótko i w końcu działa, zapewne raz stykał raz nie, dziękuje wam obu za odzew :)
  • Odpowiedz