Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#albania
Jak ktoś się wybiera to polecam wymieniać pieniądze w kantorze na lotnisku. Kurs dzisiaj rano 1eur=125.60 lek! Na Revolucie kurs jest 122. W Ksamil (byłem dopiero w jednym kantorze), 121 lek.

Przy płatności kartą, jeśli nie mówią, pytajcie czy obciążają w lek czy w euro. W restauracji płaciłem dziś w euro, kurs wg ich przelicznika 116. A np. w sklepie 'Supermarket Gjordeni' (Ksamil) obciążają normalnie w lek więc idzie po kursie Revoluta.

Niby wszędzie biorą euro lub lek jak się woli, ale widzę że zazwyczaj przeliczają po słabym kursie, więc płacąc w euro po prostu przepłacamy.

Na lotnisku pomiar temperatury jest zepsuty, więc nie martwcie się że piszczy (miałem 41.6 st.).

Wi-Fi na lotnisku, na dzień dzisiejszy, nie działa.

Z lotniska bus do Tirany kosztuje 300 lek (nie 250 jak podają a stronie lotniska). Odjazd co 1h od 8 do 23. Normalnie włączają klimę i jest git.

Na razie tyle. Jak jeszcze coś wartego napisana będzie, to napiszę. Po prostu sam się sporo naczytałem przed wyjazdem żeby być przygotowanym, a wychodzi że większość info była stara/błędna.
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elmo141: nasz zajebisty rząd zakazał mi lecieć do Czarnogóry, ale w sumie jest tak fajny że na stronie MSZ doradza że mogę obejść zakaz lecąc z Berlina lub Wiednia, taki to zajebisty rząd mamy. A Albania wydaje się git, tylko czuje się jak biedak bo mam jakieś koszulki h&m a tutaj same dolce gabana i tomi hilfiger ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cebulandia: Dzięki za aktualne info - sam wybieram się za tydzień do Albanii. Jak dostałeś się do Ksamil? Autobusem czy wypożyczałeś samochód? Co do internetu widziałem, że Vodaphone ma spoko promo na 15+5 GB za 7 euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bazylek1: internet mam tmobile 10gb +10gb na social media za 12 EUR, ważne miesiąc, ale brałem w sumie pierwszy lepszy. Z Tirany złapaliśmy kolesia robiącego za taxi na lewo, 100 euro do sarandy i jakąś dwójkę Polaków żeby podzielić koszty. Z sarandy autobusem za 100lek do ksamil. Gdyby nie to, że tamta dwójka chciała do sarandy a my do ksamil to koleś za te 100 do ksamil by pojechał.

W Tiranie
  • Odpowiedz