Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do was pytanie o propozycję kupna whisky, dokłądnie 3 szt. Cena powiedzmy do 150 zł w przypadku prezentów dla koleżków. Nie musi to być 12 yo itp! Pierwsza miałaby być dla ziomeczka co mi szafkę złożył, druga dla zomeczka co mi niczym prorok odgadł płeć pierwszego dzieciaczka. Oni whisky po prostu lubią ale znawcy z nich żadni. Trzecia to dla mnie na uczczenie narodzin potomka w grudniu. Tu budżet myślę nie więcej jak 300 zł. 15 lub 18 yo. Najlepiej żeby była to mieszanka słodyczy, kwasowości z miłym, ognistym finiszem raczej bez dymności.

Dzięki za pomoc.
#whisky #pijzwykopem #pytanie #swiezak
Pobierz czasnawykopki - Mirki, mam do was pytanie o propozycję kupna whisky, dokłądnie 3 szt....
źródło: comment_1597428599U0oeLEnwiGht02aSHQFxXy.jpg
  • 16
@czasnawykopki: W dwóch pierwszych przypadkach poleciłbym Zielonego Jasia - powinieneś znaleźć w okolicach 150 PLN - każdy zna markę i powinien docenić, zawłaszcza że to mieszanka single maltów - bardzo fajnie się pije, ma 43% i jak najbardziej nada się do koktajli. W trzecim przypadku przypadku może jakiś Glenfiddich 18? Powinieneś znaleźć go do 300 zł.
@czasnawykopki: Czarny też jak najbardziej, ale będzie on młodszy, przez to bardziej alkoholowy i mniej bogaty smakowo.

Tak na marginesie to niejednokrotnie udało mi się ustrzelić zielonego Jasia praktycznie w cenie czarnego.
@bonn: gdzie znajdziesz zielonego do 150zl? W sklepach zazwyczaj 200-300zl, chyba ze gdzies online.

@czasnawykopki: Dla kolegów polecam po blended malcie - monkey shoulder i naked grouse. Zmieścisz się z obiema w 200-250zl, są to whisky uniwersalne, które po 1 godnie się prezentują 2. zasmakują każdemu, kto lubi whisky. Do 300zl wybór jest ogromny, ale wydaje mi się, ze Aberlaur Abundah to jest coś, czego szukasz.
@thatguy93: Sklep jest często do szybkich i spontanicznych zakupów. Sklepy online jeżeli mamy więcej czasu. Kolega rozkminia prezent wiec zakładam, że ma jeszcze czas skoro rozważa co kupić.
@thatguy93: kto kupuje green walkera za 300zl? 200zl to max jaki jest w normalnych sklepach, za 160zl mozna wylapac w biedrach, nie wspominajac w wspanialych promocjach w winnicy lidla z ub. rokui w Nowy Rok.

@czasnawykopki: Jesli chodzi o efekciarstwo to Green Label/Gold Label lub Dewar's 15yo robia robote, na pewno ktos kto zobaczy taka flaszke nie bedzie zawiedziony. Poza tym Aberlour 12 lub Cardhu 12, ten drugi wystepuje czesto
@czasnawykopki: powyzej 500zl jest wysylka za darmo. W alkooutlet masz teraz naked grouse za 90zl, ktora jest raczej lepiej oceniana niz monkey shoulder.
https://alkooutlet.pl/pl/p/Famous-Grouse-Naked-0%2C7/1797
Walkery i Dewar's maja bogata szate graficzna, dlatego to IMO dobry prezent, bo kazdy zna JW i byc moze Dewara, a te blendy sa bardzo przystepne smakowo.

Np. za 140zl jest Glenmorangie 10YO z dwiema szklankami, set ktory wyglada bardzo ekskluzywnie, a ta whisky mimo 10 lat
@czasnawykopki: spoko, przegladnij sobie strone, bo jest kilka fajnych rzeczy, rumy Plantation, Bushmills Steamship Sherry Cask, gin Beefeater, Highland Park 10yo za 100, kilka innych flaszek w niezlych cenach. Jest ten Dewar's 15yo za 130zl jak cos, za tyle widzialem ostatnio w kaufie, nienajgorsza cena, zlote a skromne. Generalnie w alkooutlet maja dobre ceny i promocje na niektore flaszki, dlatego warto zerknac czy zamowienie nie podejdzie ci lepiej niz kupowanie stacjonarnie.