Wpis z mikrobloga

RB Lipsk to pierwszy w historii ligi mistrzów klub, który dostał się do półfinału tych rozgrywek grając zawodnikami z pola gdzie żaden z nich nie przekroczył 30 roku życia. Jedynymi zawodnikami którzy skończyli "trzydziestkę" są bramkarze- Gulacsi (30) i Tschauner (34). Nie chce mi się sprawdzać, ale stawiam dolary przeciwko orzechom że tak młody zespół nigdy nie wyszedł nawet z grupy ligi mistrzów. Większość to młokosy w przedziale 19-23. Jak to się ma do tego wiecznego #!$%@? prezesów klubów polskiej ekstraklasy, że "młodzieżą to się nic nie wygra", "młodych powinno się wprowadzać stopniowo" itp. Później ściągają taki zagraniczny, podstarzały szrot z Bałkanów i klub na tym jedzie właściwie z dnia na dzień, nie mając żadnego pomysłu czy tej koncepcji budowania drużyny na przyszłość. Przecież jak ja się dowiedziałem że Legia ściągnęła 40 letniego Boruca, który ma być pierwszym bramkarzem to mi się zebrało na wymioty. Ok, jestem przekonany że Artur sportowo da radę i pewnie będzie jednym z lepszych golkiperów ligi ale czy o to tutaj chodzi? Czy mistrz Polski i najbogatszy klub w kraju powinien opierać swój skład o piłkarskiego emeryta? Gdzie tu jakaś wizja czy perspektywa na najbliższe lata? Drugi przykład bieżącego okienka transferowego to Waldemar Sobota i jego powrót do Sląska. No ludzie, gość ma 33 lata i jest już wyjechanym koniem który nadaje się co najwyżej na Wielką Pardubicką, a np. na weszło czytałem artykuł w którym jego autor spuszczał się nad tym transferem tak jakby przychodził tutaj jakiś gwiazdor. Polskie kluby powinny przede wszystkim dopracować do perfekcji szkolenie i grać wychowankami, a potem sprzedawać ich na zachód za grube siano ponieważ finansowo nie mamy szans by ściągać tu piłkarzy z topu. A jak ktoś powie że się nie da, to niech właśnie spojrzy na Lipsk lub Ajax z poprzedniego sezonu ligi mistrzów, gdzie grało małolactwo wsparte przez 2-3 doświadczonych graczy (Tadić, KJ Huntelaar). Patrzę na skład takiej Legii i widzę 7 piłkarzy z pola którzy przekroczyli 30 rok życia (Jędrzejczyk 32, Lewczuk 35, Astiz 36, Antolic 30, Cholewiak 30, Martins 30, Pekhart 31) plus dwóch bramkarzy, właśnie Boruc i Cierzniak 37. To ma być skład mistrza Polski? To jest nieporozumienie i działanie po omacku, budowanie drużyny na tu i teraz bez jakiejkolwiek wizji na przyszłość.

#sport #ekstraklasa #pilkanozna #kanalsportowy #ligamistrzow
  • 6
Ok, jestem przekonany że Artur sportowo da radę i pewnie będzie jednym z lepszych golkiperów ligi ale czy o to tutaj chodzi? Czy mistrz Polski i najbogatszy klub w kraju powinien opierać swój skład o piłkarskiego emeryta? Gdzie tu jakaś wizja czy perspektywa na najbliższe lata?


@Menel94: Oto chodzi by przez ten rok przejściowy bronił Boruc, zwiększając przy okazji swoim nazwiskiem popularność Legii, i dać czas młodemu Miszcie by mógł za
@Menel94: nie wiem jak cel ma porównywanie polskich klubów z klubem z mega bogatym sponsorem i klubem, który słynie ze szkolenia młodzieży. Są to kluby na których należy się wzorować, jednak oczekiwać rezultatów tu i teraz jest bezsensu. Jakby porównać sezon 18/19 z ostatnim 19/20 można powiedzieć że coś się ruszyło i mam nadzieję że to nie pojedynczy wyskok tylko wiatr zmiany. Legia i Lech zaczęły mocno wprowadzać młodzież, która odgrywała