Wpis z mikrobloga

Dlaczego wyszedłem z ETH i nie wchodzę ponownie?

Dlatego, że moim priorytetem jest ochrona kapitału. Niestety uważam, hype na DeFi za dodatkowy element ryzyka. ETH było ewidentnie nieoszacowane na początku roku. Było czuć też zbierające się napięcie pod wzrosty. Tak, wyszedłem za wcześnie. Nie mam szklanej kuli. Chociaż zarobiłem i się z tego cieszę.

Obecnie uważam ETH za napompowane przez DeFi. Chyba rynek też tak uważa, bo od już pewnego czasu cena de facto stoi w okolicy $400. Taka cena + popyt na yield farming, który wg mnie nie ma przyszłości i jest zwykłą bezsensowną pompą, powoduje już niewydolność systemu. Co uderza zwrotnie w ten sam biznes, który go spowodował czyli w opłacalność tych wszystkich oscylatorów DeFi.

Wydaje mi się że cały ten system właśnie dostał zadyszki. IMHO głownie z braku dopływu nowych środków. Krypto to naczynia połączone. Ci co mieli wejść w DeFi już weszli. Teraz pozostaje pytanie, komu uda się wyjść bez straty kapitału.

Dlatego trzymam się na razie z daleka od ETH. Dodatkowo zniechęca mnie jeszcze fakt że wszędzie jest ATH: złoto, SAP500, BTC - tak k---a 12K to jest ATH, bo powyżej tego kurs był przez mignięcie oka i to jeszcze na jakiś mało płynnych giełdach. Nie wierzę w darmowe lunche i darmowe miliony ¯\_(ツ)_/¯

#ethereum
#kryptowaluty
#bitcoin
#analizazdupy
v.....e - Dlaczego wyszedłem z ETH i nie wchodzę ponownie? 

Dlatego, że moim prior...

źródło: comment_1597404607fvmTWIgrvyXPgkeSG9yyuK.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach