Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 14 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

...NAPRAWIANIE SZKÓD

Musimy zatrzeć ślady, pozostałe w nas po czasach, kiedy próbowaliśmy układać swe życie, polegając wyłącznie na sobie. Jeśli jeszcze brak nam dobrej woli do uczynienia tego, módlmy się o nią tak długo, aż ją otrzymamy. Pamiętajmy, że już na początku naszej drogi zdecydowaliśmy się uczynić wszystko co możliwe, aby osiągnąć ostatecznie zwycięstwo nad alkoholem.

Anonimowi Alkoholicy, str.66

Sporządzenie listy osób, które skrzywdziłem, nie było dla mnie zbyt trudna. Większość z nich figurowała już w mojej inwenturze do Kroku Czwartego; byli to ludzie, do których żywiłem urazę, uzasadnioną lub bezpodstawną, oraz ludzie, których skrzywdziłem, odpłacając im pięknym za nadobne. Uważałem, że do gruntownego zdrowienia nie jest mi potrzebne to, by ludzie, którzy mnie skrzywdzili, zadośćuczynili za to ze swej strony mnie. Dla mojej więzi z Bogiem istotne jest, abym stanął przed Nim, wiedząc, że zrobiłem co mogłem, żeby naprawić te szkody, które ja spowodowałem.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Złość można przecież wykorzystać, to tylko rodzaj energii.
  • 9
@gikeryooo: Znam codzienne refleksje AA. Chodzi mi o ten bardziej osobisty fragment pisany w pierwszej osobie.
@programista_1k: Zapisałem się kiedyś z ciekawości do jakiejś grupy mejlingowej AA i Twój codzienny kontent mam na mailu jeszcze zanim go tu wrzucisz, więc zastanawiam się, czy to Ty jesteś autorem, czy po prostu to kopiujesz.