Wpis z mikrobloga

Czołem nocni jeźdźcy, zapraszam na #krakowskienightdrive.

W piątek 14 sierpnia o 22 startujemy z parkingu Kaufland przy Wielickiej (dawne Tesco Wielicka), czyli tam gdzie ostatnio startowaliśmy z @krzesimir. Pogoda jeszcze jutro ma być w porządku, bez deszczu.

Moja propozycja trasy jest taka:
Z Tesco pojedziemy sobie lokalnymi uliczkami do Sierczy, gdzie będziemy się delektować widokiem na Kraków nocą. Następnie jadąc przez centrum Wieliczki dojedziemy do drogi 966 i wylądujemy w centrum Gdowa gdzie będzie kolejny przystanek. Po tym punkcie pojedziemy kawałek nową obwodnicą tejże wsi aby niedaleko później zjechać na drogi lokalne jadąc do przystanku w Gruszowie jakim jest punkt widokowy na góry. Co prawda w nocy raczej mało co będzie widać, parking jest niewielki więc w razie czego będzie trzeba stanąć wzdłuż wąkiej ulicy, no ale zajrzymy tam. Stamtąd, przez Raciechowice udamy się do drogi 964 i zobaczymy czy ludzie w centrum Dobczyc już śpią. Potem czeka nas przejażdżka zaporą wodną w ciągu drogi 967 na Jeziorze Dobczyckim. Następnie wjedziemy na drogi lokalne w kierunku miasta Świątniki Górne, z którego trochę odbijemy aby przejechać się fajnym kawałkiem drogi typu skocznia narciarska ;-) czyli długa prosta stroma droga. Po chwili zatrzymamy się na pętli PKS gdzie nie widziałem nigdy koło północy żadnego PKSa więc będzie można się tam ustawić i cyknąć parę zdjęć. Jadąc stamtąd przejedziemy przez centrum Mogilan i zakończymy wydarzenie przy McDonaldzie przy Zakopiance w tejże miejscowości. Planowany czas nightdrivu to około 2,5 godziny, a odległość jaką pokonamy od startu do mety to około 79 km.

Punkty trasy w skrócie:
1. Tesco Wielicka - parking
2. Siercza - punkt widokowy
3. Gdów - rynek
4. Gruszów - taras widokowy
5. Dobczyce - rynek
6. Konary - PKS
7. Mogilany - McDonald

Z powodu ograniczeń map Gogle i licznych poprawek do tras sugerowanych przez Gogle musiałem stworzyć 2 mapy. Pierwsza będzie obowiązywała do Dobczyc, druga z Dobczyc więc po prostu sobie tam na postoju włączymy nowe mapy.
Mapa nr 1 Kraków-Dobczyce
Mapa nr 2 Dobczyce-Mogilany

Komunikacja między uczestnikami będzie odbywać się na tym kanale Zello. Hasło to haslo.

Uwagi:
1. Na mapie której będziemy używać podczas jazdy nie ma zaznaczonego postoju w Gdowie - mapa pokazuje przejazd obwodnicą ale my zamiast skręcać na nią to pojedziemy przez rondo prosto do centrum wsi na postój w rynku.
2. Część punktów na mapie jest jedynie przystankami przelotowymi, stworzonymi jedynie po to aby mapy Gogle poprowadziły każdego prawidłową drogą a nie sugerowaną. Miejsca z postojami są zaznaczone na mapie wklejonej niżej punktami od 1 (start) do 7 (meta). Informacje będą podawane również na kanale Zello.
3. Z powodu zwiększenia liczby zakażeń w województwie sugeruję pozostawienie odstępu między samochodami podczas jazdy przynajmniej 2 metry.

Proszę o napisanie kto zamierza przyjechać. Do zobaczenia!
#krakow #wieliczka #nightdrive
Pobierz
źródło: comment_1597332326FiFWQMPUbfY165Ic3vw3Af.jpg
  • 80