Wpis z mikrobloga

Jestem heteroseksualnym facetem w średnim wieku.
Więc nie wiem, jak to jest. Mogę sobie tylko wyobrażać.
Wyobraźnię mam niezłą. Piszę książki, wymyślam seriale. Zarabiam nawet na tym hajs.
Ale to wciąż tylko wyobraźnia.
Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest, od początku życia czuć, dostawać sygnały, że to, kim jestem, jest złe.
Że nazwa mojej tożsamości, określenie tego,
kim jestem jest obrazą, wyzwiskiem.
Że moja rodzina, gdy powiem im prawdę, najprawdopodobniej mnie znienawidzi, nie będzie chciała ze mną rozmawiać.
Że nie mogę publicznie okazać czułości osobie, którą kocham, ponieważ zawsze i wszędzie ktoś może mnie wtedy napaść,
wyzwać, opluć.
Że większość ludzi w kraju, w którym żyję, będzie mnie miała za wiecznie potępionego, lub, w lepszym przypadku, chorego,
którego można wyleczyć.
Że jeśli będę miał partnera/partnerkę, nie będę mógł odwiedzić go w szpitalu, wspólnie rozliczać z nim podatków. Wziąć z nim
ślubu.
Że są kraje na świecie, w którym takich jak ja, po prostu się zabija. Że w moim kraju są ludzie, którzy chcą, aby było w nim
podobnie.
Że żyję w bezustannym poczuciu zagrożenia.
Że prezydent mojego kraju mówi w trakcie kampanii wyborczej, że nie jestem człowiekiem.
Mogę sobie to tylko wyobrażać. Ale mam niezłą wyobraźnię.
Wyobrażam sobie, że gdybym przeżył tak całe swoje dotychczasowe życie to, gdybym dalej żył, gdybym, mając moją konstrukcję psychiczną, nie zapił się, nie zaćpał, nie zabił - to być może samemu bym coś rozwalił. Zawiesił gdzieś flagę. Popchnął faceta, który prowadzi samochód, oklejony tą samą mową nienawiści.
Z desperacji. Z gniewu. Z lęku. Bo nie mógłbym już wytrzymać.
Bo chciałbym być człowiekiem, a nie gównem.
Ale pewnie nie byłbym taki odważny.
Ale na pewno w głębi ducha cieszyłbym się, że ktoś jest.

Jakub Żulczyk

#neuropa #lgbt #polityka
  • 61
@Ofacet: Większość osób w kraju nie ma nic do osób LGBT, natomiast ten skrót jest też pewną ideologią za którą stoi polityka, postulaty, to są ludzie ale też cała ideologia, więc nie twierdź że ktoś Ci odmawia człowieczeństwa bo to manipulacja.

Jak zamierzasz zmienić nastawienie np rodziny? Ustawą? Przywilejami? Cenzurą? Wszaskiem na marszach? Profanowanie symboli religijnych? Przemocą? Jaki macie plan?
@muwieszeptem: tak, rozumiem że to cytat, skoro to wkleił to niech się wypowie

LGBT to ludzie, pojedyńcze sztuki taki, tak samo jak katolicy to ludzie, muzułmanie, komuniści to też ludzie, prawicowcy, lewicowcy

ale oprócz tego to są też ideologie

Proszę definicja ideologii:

Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata. Społeczną funkcją ideologii
@darktemplar: większość nie ma nic do osób lgbt? No popatrz Czarnek "Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym", Terlecki "a są normalni?", Brudziński "Polska bez lgbt jest najpiękniejsza", nie zapominając o najpiększym chyba "to nie ludzie to ideologia". Dalej podtrzymujesz twierdzenie? Bo nie wiem czy chce mi się marnować czas na tłumaczenie komuś kto od razu wyskakuje z kłamstwem
@muwieszeptem: masz definicje ideologii wyżej, macie uporządkowane poglądy religijne, polityczne, filozoficzne które panują w tej grupie

inaczej, uważasz że młodzież wszechpolska to tylko ludzie? czy też ideologia? to jest jedno i drugie, to samo z lgbt

co do tych wypowiedzi pisowców to się nie zgadzam z nimi i potępiam je, współczuje że trzeba tego słuchać
@muwieszeptem: próbując zbić argument o tym, że większość nic do nich nie ma, posiłkujesz się wypowiedziami kilku poszczególnych ludzi? :) Takich wypowiedzi możesz przytoczyć nawet setki, ale to i tak nic nie zmieni, bo to jest niewielka część w stosunku do ogółu.
A to kurczowe trzymanie się "lgbt to nie ludzie" jest naprawde słabe. :) Rozumiem, że środowiska lgbt przeraziły się, że prezydent teraz homoseksualistom odbierze prawa człowieka, a nada prawa
@darktemplar
Że coś jest polityczne i stoją za tym postulaty nie dowodzi że coś jest ideologią.

Jak zamierzasz zmienić nastawienie np rodziny?


Praca u podstaw i ukrocaniem działań które w bezpośredni sposób uderzają w tych ludzi. Wypowiedzi prezydenta, ciężarówki propagujące kłamstwa.

A w jaki konkretnie sposób? Naciski społeczne a w wypadku najgorszych przewinień, prawne.
@Ofacet:

Że coś jest polityczne i stoją za tym postulaty nie dowodzi że coś jest ideologią.


Powiedz mi czy w ONR nie ma ideologii, w komuniźmie czy nie ma ideologii, feminiźmie czy nie ma ideologii, chrześcijaństwie czy nie ma ideologii, grupach kibicowskich czy nie ma ideologii?

Które z tych wykluczasz?

A w jaki konkretnie sposób? Naciski społeczne a w wypadku najgorszych przewinień, prawne.


To na razie wam nie wychodzi
@darktemplar
ONR -> nacjonalizm
Komunizm -> forma marksizmu
Chrześcijaństwo -> każda religia jest ideologią z definicji
Grupy kibicowskie -> no niezbyt

Nie wiem co próbowałes osiągnąć ta listą, ale wciąż nie udowadnia tego że ruch LGBT jest w jakikolwiek sposób ideologiczny. Po prostu walczy o interesy swoich członków.

To na razie wam nie wychodzi


Tak, bo rządzą nami ludzie którzy dla politycznego kapitału szczują na grupy społeczne. I robią to od lat,
@muwieszeptem: no i co że to "linia partii rządzącej"? Większość ludzi w dupie ma to czy ktoś jest homo, czy ma rude włosy, czy słucha discopolo. To że ktoś ma inne poglądy i akurat w tym czasie jest w partii rządzącej, tego nie zmienia.
@Ofacet: sprawdzam czy jesteś konsekwentny w poglądach, nie odniosłeś się do feminizmu

Tak, bo rządzą nami ludzie którzy dla politycznego kapitału szczują na grupy społeczne. I robią to od lat, teraz padło na LGBT, jutro padnie na liberałów q pojutrze na mieszczan.


Możliwe że też ale nie wychodzi wam jeśli macie agresywnych ludzi po swojej stronie co widać na wielu filmach i nie da się odzobaczyć.
@darktemplar:
Feminizm oczywiście jest ideologiczny. Teoria feministyczna.

Możliwe że też ale nie wychodzi wam jeśli macie agresywnych ludzi po swojej stronie co widać na wielu filmach i nie da się odzobaczyć


Bo Ty jak widzisz, swoją wiedzę czerpiesz z 'filmów' a inteligentni ludzie ze statystyk.
@Ofacet: Ok, przynajmniej jesteś w miarę spójny.

Wg mnie kibole którzy się organizują też mają swoją ideologię, jest to po części jakiś przygłupawy odłam prawactwa.
Dlatego dla mnie LGBT analogicznie tez ma ideologię.
Nie odbiera to im człowieczeństwa, snucie takiej narracji to brzydka manipulacja. Co najwyżej możemy się nie zgadzać co do definicji a to juz semantyka.

Bo Ty jak widzisz, swoją wiedzę czerpiesz z 'filmów' a inteligentni ludzie ze statystyk.
@wnocy: "no i co że to "linia partii rządzącej"?" no wyobraź sobie choćby to, że obecna populistyczna polityka pisu jest odzwierciedleniem nastrojów w społeczeństwie, także z łaski swojej skończ. Naprawdę tu nie trzeba szukać daleko, wystarczy wejść na główną wykopu
@muwieszeptem: wybór pisu to raczej wybór mniejszego zła dla wielu, jak chcesz osób które się utożsamiają się z tą partią to byś musiała wyliczyć ile z tego faktyczny, twardy elektorat a i wśród nich nie koniecznie wszyscy się zgadzają z takimi tekstami.
@darktemplar:

Wg mnie kibole którzy się organizują też mają swoją ideologię


No i? Musiałbyś móc wskazać twarde części ich światopoglądu a nie luźny czynnik łączący ich w grupę kibicowską, którym jest sympatia do drużyny piłkarskiej.

Grupy kibicowskie mogą mieć podłoże ideologiczne, ale nie ma to wiele wspólnego wtedy z ich byciem kibicami.

Dlatego dla mnie LGBT analogicznie tez ma ideologię


Wskaż więc cechy ideologiczne.

Przyczyną 67% zakażeń HIV wśród mężczyzn w
@darktemplar: słuchaj bardzo nie lubię jak ktoś stara się odwracać kota ogonem. Bardzo dobrze było widać, że spora część wyborców konfederacji wybrała Dudę tylko ze względu na nastawienie do "tęczowych", a wśród wyborców pisu zaręczam ci zdecydowana większość się zgadza z tym językiem nienawiści skierowanym w kierunku osób lgbt. Cała kampania Dudy była skupiona wokół wtedy tematu, a materiały w tvpis były o tym w każdych wiadomościach - dalej są. To