Wpis z mikrobloga

Zawsze byłem za partiami Korwina i teraz za konfederacją, nigdy nie zagłosowałem na nikogo innego. Po tych ich #!$%@? wypowiedziach o Białorusi, poparciu Dudy przez większość wyborców, pooglądaniu co się wypisuje na grupkach sympatyków na fb stwierdzam że to #!$%@?ę, a 90% polityków ugrupowania to szury i pajace. Ich zwolennicy z resztą też w dużej części. Od teraz głosuję tylko przeciw PiS.

#konfederacja #neuropa #4konserwy #bialorus
  • 63
  • Odpowiedz
@Qweiop: Z połowa neuropy to są ex-konfederaci. Gruba większość moich znajomych głosująca na Trzaskowskiego była kucami. U mnie wystarczy spojrzeć w historię znalezisk:
https://www.wykop.pl/link/2819055/debata-na-uniwersytecie-wroclawskim-fragmenty-z-piotrem-dolega-z-korwin/
https://www.wykop.pl/link/2809119/program-partii-korwin/ (przy tym znalezisku zresztą wywołałem aferę wewnątrz partii bo wrzuciłem to przed oficjalną publikacją xD)

Ale oczywiście dla wykopowych #!$%@? zrozumienie, że nie trzeba być fanatykiem partyjnym wychodzi poza zdolności poznawcze.
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: Bo partie Korwinowe od niedawna zaczeły skupiać się na kwestiach społecznych i kontrowersyjnych. Jako młody kuc zawsze szczyciłem się skupieniem tej grupy politycznej wyłącznie na gospodarce.

Jeszcze te 5-8 lat temu mozna było miło posłuchać o tym, że ludzie mają żyć jak chcą bo państwo jest od gospodarki a nie od regulowania kwestii spolecznych. Korwin czasem coś rzucił o kobietach czy homosiach ale generalnie poza osobistymi poglądami zawsze dopowiadał
  • Odpowiedz
@gl0wa: jaka jest libertariańska alternatywa? wiem, że konfa to mocne zacofanie w kwestiach społecznych. zdarzają się wypowiedzi zamordystyczne ale ciężko mi znaleźć mniejsze zło. pisz pv jak chcesz lub tutaj
  • Odpowiedz
@jakuzii: nie mam zamiaru nikogo przekonywać do żadnej partii. Tylko chciałem zwrócić uwagę na postulaty absolutnie dyskwalifikujące dla mnie Konfederację, gdzie jednym z nich jest podejście do UE.

Poza tym Konfederacja nie jest partią libertariańską.
  • Odpowiedz
A tym, że byli poza sejmem, też się szczyciłeś?


@czynastolatek: A o co chodzi? Kibicujesz tylko wygranym a nie zgodnie ze swoim sumieniem?

Nie będe nawet pytal z czego masz kregosłup w takim razie.
  • Odpowiedz
@gl0wa: ekonomicznie libki a na tym mi zalezy¯\_(ツ)_/¯
anyway, mozesz mnie przekonywac bo moze jestem niedoinformowany i glupio robie myslac o konfie jako mniejszym złu
  • Odpowiedz
@czynastolatek: Wolę mieć partię poza sejmem niż taką mówiącą o zamordyzmie w sejmie.

Zresztą jak powstało KNP to miało takie poparcie, że spokojnie by weszło gdyby nie nielegalne uwalenie 21 listy i brak rejestracji w całym kraju, mimo że skupiało się wyłącznie na gospodarce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MackaCthulhu: daj namiary na partię przeciw PiS, to też zagłosuję. Jak na razie widzę grę pozorów, co innego widać w mniej głośnych głosowaniach.
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: pozdro, tez kiedys byłem korwinistą. Pamiętam że tłumaczyłem matce że nfz jest niepotrzebny bo załatwią to prywatne fundacje, albo że geje próbują nam coś narzucać. Teraz mam aż ciarki, taki cringe.
  • Odpowiedz