Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko- jaki czytnik polecacie na start? :)
Po recenzjach rozważam kilka opcji - między innymi PocketBook touch lux 4, PocketBook Touch HD lub Kindle 4 paperwhite.
Skłaniałbym się raczej ku opcji touch lux 4 ze względu na cenę ale może jest sens dopłacić te 100pln do touch HD?
Nie wykluczam w przyszłości korzystania z Legimi :)
#ksiazki #ebook #czytajzwykopem
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Suplement_Diety: Ja sie nie znam, ale mam od 2 lat Kindle Paperwhite 3 i sobie chwalę :D. Pojawiło się jedynie po jakimś czasie kilka wypalonych "pikseli" (chyba popularny problem) ale juz nie zwracam na nie uwagi.
@Suplement_Diety: Mam lux3 i HD... Lux 3 ma mniejszą rozdzielczość, ale za to dużo lepiej zarządza energią. HD szybko się rozładowuje nawet jeśli zostawię na kilka dni nie używając nie mam pewności, że będę mógł wziąć i czytać. Lux 3 potrafi leżeć i miesiąc, włączam i działa.
@Suplement_Diety: Krótko i dawno temu używałem kindle'a, więc moje zdanie może być przede wszystkim nie do końca aktualne. Kindle wtedy działał szybciej - szczególnie chodzi o start, za to ma więcej ograniczeń, zarówno jeśli chodzi o możliwość konfiguracji, o używane formaty, brak fizycznych przycisków, które dla mnie są wygodniejsze do przerzucania stron i dodatkowo wtedy nie potrafił w normalny sposób dzielić wyrazów w języku polskim (można to było obejść zmieniając e-booki
@Suplement_Diety: Tu jest kilka odpowiedzi:
- biblioteki najczęściej rozdają fizycznie (karteczka w filii) lub przez e-mail kody co miesiąc ważne na miesiąc (tylko e-booki). W mojej lokalnej bibliotece (KRK) to jest w miesiącu chyba kilkanaście kodów. Czasami jest więcej, nie wiem od czego to zależy. Ustawia się kolejka i kto pierwszy ten lepszy;
- bywają biblioteki, że dają kody dające dostęp do wypożyczalni na pół roku lub na rok;
- zasoby