Wpis z mikrobloga

#bieganie #pokazbuty #pokazbutydobiegania #ultramaraton #hoka

Hoka Clifton 3 - 1300km na liczniku

Jak widac podeszwa juz mocno sfatygowana, guma poscierana na piecie od wew czesc odpadla (zdjecie nowki w komentarzu), ale nie kruszy sie jakos bardzo. Gorzej w sumie wygladaja miejsca bez gumy gdzie jest sama pianka, gdzieniegdzie poodrywana i starta kompletnie, plus jakies dziwne zadziory.

Gwoli scislosci, but praktycznie nie byl uzywany na asfalcie, szutry, piach, lesne sciezki, czasem jakas sciolka, kamienie, czyli taki all terrain i w tej roli sprawdza sie znakomicie.

Gora nosi slady uzytkowania, ale bez dramatu. Pojawily sie pierwsze delikatne przetarcia na zgieciach, ale tam jest podwojna ilosc siatki, a poki co przeciera sie tylko zewnetrzna. Zapietki niepowycierane, wkladka tez calkiem znosna.

Co do samej amortyzacji, czuc ze to juz nie jest ten but swiezo wyjety z pudelka, zwlaszcza w moim wypadku dostala czesc pod srodstopiem, z tego wzgledu drop jest zapewne wiekszy niz zakladal producent.

Ogolnie jak na taki przebieg i takie traktowanie (tylko 2 razy w pralce po zawodach) to imho hoki sa w dobrym stanie.
Zastanawiam sie czy dociagna do 2k.
Pobierz PurpleHaze - #bieganie #pokazbuty #pokazbutydobiegania #ultramaraton #hoka


Hoka ...
źródło: comment_15969785203lVUgARZUpSObFDC7pBrZs.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: a jak zapiętki? Chociaż to chyba osobniczo zmienne.

Czy dociągnąć do 2k?
Pytanie co na to twoje kolana.
Mi się wydaje że buty łatwiej wymienić niż kolana.
I tak wiem marketing i te sprawy ale kolana masz jedne.
@Sl_w_k_1: zapietki wygladaja jak nowki, nie sa w ogole poprzecierane, gdyby nie zabrudzenia i przetarcia siatki na zgieciach, to dalbym ze 300-400km przebiegu cholewce.

Co do przebiegu, to one ubite maja i tak wiecej amortyzacji, niz niektore moje inne buty, wiec tu bym sie nie martwil. Bardziej zastanawiam sie jak to ubicie wplynie na ustawienie stopy przy ladowaniu itd. Bo buty ubily sie nierowno. Jak cos zacznie bolec i dolegac na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: ale podejdź do tego jak do opony w samochodzie.
Jak masz masz wytarty bieżnik będziesz jeździł?
Albo jak opona stała 5 lat w garażu?
Pewnie się da jeździć tylko ewentualne skutki
@mucher: no wlasnie mam watpliwosci co do saucony, a raczej co do trwalosci.
Kinvary mi sie bardzo szybko zapietki wytarly i pojawily szpary na zgieciach. Co prawda dojechalem je po lekkich naprawach, ale niesmak pozostal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niby sa jeszcze altry, ale zero drop nie dla mnie. Okazjonalnie posmigac mozna, ale cos wiecej/dluzej i achillesy sie odzywaja.

Moze faktycznie by na sauconiaki popolowac.
@PurpleHaze: no u mnie nie udało sei rozwalić żadnych Saucony poza podeszwa, tysiąc kilkaset km za każdym razem. Nawet trailowe xodusy po 700 km wyglądają dobrze, trzymają sei najdłużej z trailowek jakie miałem.