Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelcy, jest pytanie.
Zauważyłem, że wiele mieszkań z rynku pierwotnego wystawianych jest na wszelkiego rodzaju serwisach przez pośredników. Jeden pośrednik potrafi mieć w swojej ofercie sporo mieszkań z bardzo różnych inwestycji, niekoniecznie z jednego miasta. O co w tym chodzi? Wątpię, że pośrednicy skupują takie mieszkania po to, by je potem odsprzedawać, bo zwykle są to jakieś małe biura, może nawet działalności jednoosobowe. Czy deweloperzy po prostu posiłkują się pomocą pośredników w sprzedaży? Tak to sobie do tej pory tłumaczyłem, ale po pierwsze - chyba nie bardzo ma to sens, po drugie - takie mieszkania na stronach inwestycji zwykle figurują jako już sprzedane. O co kaman?!
#mieszkanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 5
@produkt: mieszkania np. cały parter są już wykupione przez jakiegoś inwestora na początku inwestycji, dlatego nie ma ich u dewelopera. Następnie ten inwestor zatrudnił agencje nieruchomości (lub kilka) do sprzedaży na zasadzie cesji jak mieszkania już są praktycznie gotowe i droższe. Miałem ostatnio sytuacje ze dzwoniłem do dwóch różnych biur i mieli to samo mieszkanie na sprzedaż tylko jeden brał prowizje 3% a drugi 1%.