Wpis z mikrobloga

#koronawirus #polska #ciekawostki

Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników budowlanych. Zwór umożliwia wydychanie powietrza bez filtracji. Odchyla się membrana w wyniku naporu wydychanego powietrza, które uwalnia się do otoczenia bez żadnej filtracji. Taki rodzaj maseczek jest przydatny w czasie remontu czy majsterkowania ale całkowicie nie nadaje się do zabezpieczania otoczenia przed ewentualnym nosicielem COVID-19. W razie kichnięcia lub kaszlnięcia zawór przepuści aerozol niosący kopie wirusa bez niezbędnej filtracji.
Myślę, że tego typu maseczki nie spełniają swojej funkcji, a osoby ich używające nie mają pojęcia o wirusach przenoszonych drogą kropelkową. Jak w tej sytuacji można oczekiwać racjonalnych decyzji w sprawie pandemii COVID-19?
tojestmultikonto - #koronawirus #polska #ciekawostki 

Maseczki posiadające zawór t...

źródło: comment_1596793967sXouUwh4PvYRDwI1L6Y0Ql.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tojestmultikonto: Akurat tutaj zrobiłeś z siebie debila, bo to są maski FFP3, czyli są w najlepszej klasie tego rodzaju. I owszem chronią bardzo dobrze przed wirusami. Kaczor to plaga, która dotknęła nasz kraj, ale w tym akurat przypadku zachował się bardziej odpowiedzialnie niż Korwin, albo tęczowe komunistki z Lewicy.
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: Mam taką maseczkę, zdjęcie zrobione przed chwilą poniżej. Jak możesz wyczytać to jest FFP3 więc standard szpitalny... I nie hejtować mnie. Kupiłem sobie zestaw takich maseczek jeszcze w listopadzie. Nie, nie na COVID. Stwierdziłem, że będę do pracy dojeźdzał hulajnogą, ale nie chciałem wdychać smogu. Jeżeli chodzi o jakość, moim zdaniem jest taka sobie, miałem rok temu inną maseczkę FFP3 i chroniła dużo lepiej (nigdy nie czułem żadnych zapachów
Bord - @tojestmultikonto: Mam taką maseczkę, zdjęcie zrobione przed chwilą poniżej. J...

źródło: comment_1596815754whmW3n7RVAdLe4okLG34po.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeżeli maseczka nie przylega odpowiednio do twarzy stopień jej ochrony jest znikomy nie zależnie od standardu filtra.


@Krzyzowiec: ale pojąłeś, że to maska ffp3? Ona jest tak ciasna że po 15 minutach noszenia masz odcisk na skórze a po 4h wybroczyny. Używam takich od początku epidemii
  • Odpowiedz