Wpis z mikrobloga

Zrobiłem badania tak jak jeden Mirek polecał.
Wyniki:
Estradiol - 27.69 [pg/ml]
Prolaktyna - 12.9 [ng/ml]
Testosteron - 2.9 [ng/ml]
DHT - 450 [ng/l]
PSA - 1,4 [ng/ml]
Wszystko mieści się w normie, finalnie można wykluczyć łysienie androgenowe i po prostu zrzucić całą winę na polacką linię włosów?

#lysienie #zakola
  • 8
@sjajdj10: po samym zdjeciu idzie stwierdzic wstepnie czy to androgenowe. Prawdopodobnie twoje wlosy sa na tyle wrazliwe na dht ze i tak trzeba zbic jego poziom zeby zahamaowac ale nie wiem jak twoje lysienie wyglada moze jestes przewrazliwiony i masz mega linie jeszcze zeby cokolwiek tu stwierdzic po takich badaniach bez chociaz krotkej historii i opisu jak to wyglada
@sjajdj10: Oczywiście, że nie - dlatego badanie DHT a priori fina jest bez sensu. MPB to nie jest kwestia poziomu hormonów tylko wrażliwości TWOICH mieszków włosowych na DHT!
Nie, po prostu pattern w jaki sposób łysiejesz - tak jak pisal @CryptoAirDropManiak. Możesz się również przejść do dobrego dermatologa, który zbada twoje mieszki pod mikroskopem i potwierdzi/wykluczy czy w danym obszarze (zakola/czubek) zachodzi proces miniaturyzacji. Jeżeli jesteś z Warszawy to mogę polecić.
@sjajdj10: :D w jaki sposob chcesz na podstawie badan sprawdzic czy lysiejesz/bedziesz lysial ? :D dht czy testo mozesz miec ponad norme i twoje wlosy moga byc w nienaruszonym stanie do 70 tki . Lysienie to glownie wrazliwosc mieszkow na dht. Czy twoje wlosy sa zminiaturyzowane to mozna sprawdzic przeswietlajac twoja glowe w powiekszeniu ,chyba ze juz widzisz ze masz zarys lysienia typowy to nie ma nawet sensu robic dalszych badan
@sjajdj10 hormony wydają sie okej. Poziom dht raczej dużo tutaj nie ma do powiedzenia aczkolwiek dobrze, że zrobiłeś badanie. Będziesz miał się do czego odnieść w przyszłości oczywiście jeśli zaczniesz kuracje finem.

Spojrzałem na Twoje foto we wpisach. Zakola są aczkolwiek ja do 25rz miałem podobną linie włosów no może zakola mniejsze. Później jak yebło tak dziś na finie jade.
Popatrz dobrze na włosy w okolicy zakoli, na górze i środku czyli