Wpis z mikrobloga

@banana_braindope: XDDD za każdym #!$%@? razem. Pamiętacie może kiedy ostatnio najbardziej zdrożały mieszkania albo instalacje fotowoltaniczne? Tak, po wprowadzeniu dopłat na nie. Na poważnie trzeba było być analfabetą ekonomicznym żeby nie przewidzieć takiego ciągu zdarzeń również w przypadku tego kuponu, bonu czy innego sromu. W taki sposób kończy się każdy tego typu program, K A Ż D Y, nie ważne czy w Niemczech (Umweltprämie) , czy w Polsce, czy w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Skoro ktoś chce płacić za pobyt nad morzem nie swoimi pieniędzmi tylko tymi z bonu, czyli de facto pieniędzmi przedsiębiorcy to co się dziwić że przedsiębiorca chce jak najwięcej swoich pieniędzy odzyskać.
  • Odpowiedz
@igik1234: ale tutaj jest zupełnie inny przykład. Za gotówkę pewnie nikt z tych przedsiębiorców nawet by nie zgłosił że tam byłeś. 0 podatku nic. Ale jak już jest bon to trzeba więcej wsiąść.
  • Odpowiedz
@banana_braindope: pewnie sa normalnie rozliczani, a chcieliby być w ogóle nie rozliczani tj. pieniądze pod stołem i spokój. Też tak mam jak chcę wykonać jakiś detal w warsztacie- na rachunek +23% (przynajmniej).
  • Odpowiedz
Zapewne firmy spodziewają się problemów i dodatkowych kosztów z rozliczaniem tych wspaniałych bonów więc już teraz doliczają to ryzyko do ceny.
Pamiętają że poprzednia instrukcja obsługi ds ułatwień w Tarczy miała chyba ponad 70 stron :))

Wincyj przepisów! Wincyj paragrafów! Wincyj!
  • Odpowiedz
@KrzysiekEire: Czytałem ale ten wpis jest tak napisany że ciężko jednoznacznie zrozumieć czy cena jest podnoszona na informację o bonie, czy poprostu dzwoniący dostaje komunikat że cena jest różna od tej o którą pyta...weź pod uwagę że tutaj chodzi chyba o wynajem w jakimś pensjonacie a jak wiesz w takim miejscach raczej cenników nie ma, i ceny zmieniają się w zależności od zainteresowania i lokalnych okoliczności - więc jak ktoś
  • Odpowiedz
@banana_braindope: ceny powinno ustalać państwo a nie jakiś prywaciarz. Jak on śmie dyktować ceny najmu własnej nieruchomości. Jak on śmie mieć własną nieruchomość xD

A tak serio, wcale się nie zdziwię jak pis zrobi fikołka i pogrążony kryzysem braku pieniędzy zażąda później częściowego zwrotu kasy z tych bonów od przedsiębiorców którzy je zrealizowali. Po części już tak zrobili z kasą z pomocy koronawirusowej (żądając zwrotu postojowego i nasyłając kontrolę na
europa - @banana_braindope: ceny powinno ustalać państwo a nie jakiś prywaciarz. Jak ...

źródło: comment_1596719506PnsaRWsQtjcomHa3xsd5gv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@banana_braindope: Ale to nie jest wcale odosobniony przypadek... podobnie wyglądają wszelkiego rodzaju dopłaty do wymian kotłów itd... wygrywa taka firma krzak taki przetarg na wymianę kotłów w całej gminie / powiecie - w formie dofinansowania, i co ?? i nagle cena takiego kotła z 5k robi się na 15k ;) gdzie dofinansowania jest 10k.... oczywiście po projekcie i gdy dofinansowanie się kończy - cena takiego kotła wraz z usługą spada
  • Odpowiedz