Wpis z mikrobloga

Tak, to jest normalne.
Jesli konsumenci otrzymuja dofinansowanie na okreslony cel, na przyklad turystyke - to popyt na uslugi turystyczne wzrasta, podaz natomiast stoi w miejscu (przynajmniej w krotkim horyzoncie czasowym).
Wzrost popytu, podaz bez zmian = wzrost cen. To nie jest jakas tajemna wiedza.

A ze Janusze tego nie pudruja to juz ich takie prawo, nikt nie zmusza do korzystania z ich uslug, ich tez rynek zweryfikuje - albo i nie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Witaminae: bądźmy szczerzy, też mi się to nie podoba, i pluje na pis, ale też czemu mam z tego nie skorzystać skoro mam możliwość, to są nasze pieniądze, i głupi tylko ich nie weźmie, normalnie pracuje poza tym i wolałbym żeby to było tylko dla pracujących albo jakieś ulgi czy coś w tym stylu, ale co zrobisz że żyjemy w chlewie
  • Odpowiedz
Karyna z piątej gęstości myślała, że przycebularzy i branża turystyczna(szczególnie po lockdownie) będzie miała takie same ceny jak przed tymi dwiema rzeczami(lockdown, bony na wakacje). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jesli korzystasz z 500+ i innych programow socjalnych to jestes zwyczajnym patusem i okradasz przedsiebiorcow :)


@keton123: to, tylko nieironicznie

jak masz odwalac taką januszerke to nie przyjmuj bonów i tyle


@PanPrezes_PL: ale wtedy wzrosną ceny. Poza tym, "januszerką" to jest uważanie że cena "bonowa" musi być równa cenie za normalne pieniądze bo tak.
  • Odpowiedz
mam wrażenie, że część komentujących nie rozumie, że cena nie wzrosła po lockdownie tylko w momencie jak ktoś powiedział, że płaci bonem a nie gotówką.

Jak dla mnie wygląda to tak, że Janusz nie rozlicza z fiskusem podatków, a jak musi rozliczyć, to jeszcze próbuje na tym zarobić.
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL ja tak samo pluje na pis. Ale zauważ że osoby takie jak ja ( wiek 27 lat) są ruchane bez mydła. Według pisu mam chodzic do pracy i cieszyć sie z tego ze z moich podatków fundowane są bony dla obcych dzieci i wakacje... Jest to #!$%@? niesprawiedliwe. Powinni wycofac te wszystkie plusy i wprowadzić ulgi podatkowe bylo by to bardziej oplacalne dla społeczeństwa bo zmusilo by ludzi do pracy
  • Odpowiedz
Jak dla mnie wygląda to tak, że Janusz nie rozlicza z fiskusem podatków, a jak musi rozliczyć, to jeszcze próbuje na tym zarobić.


@edoiks: Nawet by pasowało. Podniósł cenę o 33%, czyli vat i cit mniej więcej? (8 + 17 = 25% i jeszcze 8% dla Janusza)
  • Odpowiedz