Wpis z mikrobloga

Mireczki realne pytanie realna zagwozdka już nie wiem jak do tego podejść

Mam se aplikacje wszystko fajnie lota. Taka głupia aplikacja ze zdjęciami, ze znajduje zdjęcia dodane przez użytkowników wokół ciebie i w ogóle jest śmiesznie.

E no i teraz chciałabym zrobić taki dynks ze użytkownik może sobie dodać zdjęcia do ulubionych i takie tam i wysłać komuś tam CHEJ ZOBACZ NA MOJOM KOLEKCJE ULUBIONYCH ZDJENĆ.

I teraz jak to ugryźć? Jak to zapisać se w bazie ze użytkownik Wykopek1 dodał smutnazaba.jpg do swojej kolekcji i chce komuś pokazać te galerie zdjęć. Może być nawet ze zdjęcia przypisane do profilu i link do profilu użytkownika czy coś. Jak to ma wyglądać w modelu bazy?

Mam dwie tabele, jedna ze zdjęciami i opisami i metadanymi a druga stricte do logowania i rejestracji.

Jakby coś nie jestem magikiem backendu, najłatwiejsze rozwiązania dla pięciolatków obsługujących html css js php miłe widziane bądź podpowiedzi czego mam szukać w stackoverflow XD

#it #bazydanych i dam #php dla zasięgu a co XD

Edit: na razie pomysł mam jeden i jak jest głupi to nie bić ale po prostu kreacja tabeli gdzie jest
Użytkownik, Zdjecie(ścieżka), metadane, opis, srututu i tak do zajobu dla każdego użytkownika super baza 10NF XD
  • 5
@nowiutki: a dobra czyli tak jak myślałam na gorze, jebnac tabelkę z użytkownikiem i zdjęciami, dobra, brzmi łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuje serdecznie

Edit: no to nazwa użytkownika (unikalna) i ścieżka zdjęcia (tez unikalna) się nadadzą rozumiem.

O taki wykop nic nie robiłam