Wpis z mikrobloga

Górscy mirkowiacy, czy wypad w tatry w pierwszym tygodniu października to dobry plan? Czego się spodziewać (szczególnie pogodowo) i co bezwzględnie przygotować? Wyjazd dla 2 dorosłych, całkiem ogarniętych kondycyjnie osób, które lubią łazić po górach, ale chyba nigdy (mówię chyba bo nie wiem jak niebieski) nie były na szlaku później niż w połowie września.
#tatry #gory #turystyka #podroze #podrozujzwykopem #zakopane
  • 12
@pierunruski: Początek października to super plan. Jesień, to zdecydowania moja ulubiona pora w Tatrach. Może być różnie, wiadomo, jak to w październiku. Może być super pogoda, jak traficie na warun, a może też dawać deszczem ze śniegiem, ale jakoś szczególnie nie byłbym przerażony wypadem w tym okresie. Przygotuj się trochę na wszystko.

Tutaj vlog Ochtabińskiego z 15 października zeszłego roku: https://www.youtube.com/watch?v=pqGDlO2T3ao jak widać można trafić na przyjemną pogodę.
@pierunruski: byłem na Kościelcu tydzień temu i chyba jest to najtrudniejszy szlak na jakim byłem (jeśli nie najtrudniejszy to na pewno top3, razem ze Świnicą i Krywaniem). Trudności występują co prawda jedynie w kilku miejscach, a sam szlak nie jest długi.