Wpis z mikrobloga

@Catmmando: czytałam jeszcze o jakimś systemie do zastrzegania PESELU, może to działa chociaż? Właśnie na te chwilówki itp?

Swoją drogą, w bankach mają prawo kserować dowody z danymi? Byłam np w tmobile i gdy ksero wali mi dowód do umowy to stosowali specjalna nakładkę zasłaniającą newralgiczne dane..
  • Odpowiedz
@cirilla1989: tak, niestety mają prawo i robią to nagminnie ale właśnie zaczęli kserować je w specjalnych nakładkach albo jak widziałem raz w aliorze, mają specjalny mały skaner wpięty do systemu informatycznego, że dokument jest wgrywany bezpośrednio bez tworzenia papierowej kopii
  • Odpowiedz
@cirilla1989: To już masz odpowiedz wyżej; ja nie pamietam bo mam to konto już kilka lat. Załóż. Z dodatkowych plusów masz raporty, scoring, alerty SMS. Koszt niewielki za poczucie jakiegoś nieco większego bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, musza cię jakoś zweryfikować; BIK już ma wszystkie twoje dane a co z nimi robi to inna sprawa :) raczej nie sprzedaje. Z ciekawostek powiem ze całkiem niedawno musiałem zezwolić jednej firmie z Holandii dla której robiłem projekt na wysłanie zapytania o mnie do biku. Background check to się zwie. Niedługo próbki moczu trzeba będzie wysłać.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: a powiedz mi, jak wygląda opłata za konto? Jest jednorazowa czy co miesiąc 2zl pobierają?

@DildoShwaggins: no dlatego nie jestem zadowolona z faktu że takie dane muszę wysłać przez internet... Wszystko się zinformatyzowalo.. Nawet nie ma miejscowych placówek ubezpieczycieli bo wszystko przez tel każą załatwiać, nawet w PZU...
  • Odpowiedz
@cirilla1989: 99zl brutto za rok, masz w tym alert i 12x raport możesz wygenerować. Za firmowy opłata to 199zł netto za rok. Jednorazowy raport chyba 40zł kosztuje jak kojarzę. Ogólnie to nie uchronisz danych. W bankach skany latają jak chcą, pracownicy skanują, wysyłają zdjęcie DO przez MMS/SMS. Będziesz chciała zrobić znak wodny - niedozwolone, wysłanie danych wrażliwych w rar/pdf zabezpieczone hasłem - reject z serweru poczty bankowej. RODO w praktyce
  • Odpowiedz
@OptiFinance: mam uraz do wycieku danych bo ukradli mi insta a nie mogę wejść na pocztę na którą rejestrowałam insta bo hasła nie pamiętam, próbowałam je odzyskać ale nie ma opcji bo wersja płatna zakłada podanie nr tel który musi być wpisany na konto poczty. Najgorsze ze fb też mam rejestrowane na tą pocztę i nwm jak odzyskać hasło. Tak oto w praktyce wygląda ochrona danych.
  • Odpowiedz