Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 653
Pierwsze zdjęcie
2x halibut z frytkami + 1x surówka z wiadra
Papierowe talerzyki, plastikowy widelec bez noża.
Drugie zdjęcie:
Placki zmieniaczane z gulaszem wołowym i mieszanka sałat
Golonka w piwie z zasmażana kapusta i cwiartkami ziemniaka
Flaczki (których nie ma na focie)
Pół litra piwa do degustacji

Morze 116 zl
Góry 109zl

Nawet nie wiem jak to skomentować...

#morze
#gory
#jedzenie
#jedzzwykopem
#wakacje
Pszesmiewca - Pierwsze zdjęcie
2x halibut z frytkami + 1x surówka z wiadra
Papierowe ...

źródło: comment_1596517586oQBdMX86LJbU1bPNY0TKdZ.jpg

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca @Popularny_mis Ta ryba to nagład - odlawiana na atlantyku i w morzu srodziemnym, zamrozona i sprzedawana jako halibut... (bo tez jest, powiedzmy, kuzynem halibuta)

Nie jest to zla ryba - spotyka sie ja w kuchni wloskiej czy hiszpanskiej (Rombo) ale takze angielskiej (Brill)

Halibut jest gatunkiem zagrozonym (oznaczony EN- endengered), stad rzadko spotykanym, natomiast naglad wystepuje licznie (oznaczony LC - Least Concearn )
m.....a - @Pszesmiewca @Popularny_mis Ta ryba to nagład - odlawiana na atlantyku i w ...

źródło: comment_1596527741IoM84hLPejg9CBEXhK3ikw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kuba-jikj: Swoje jedzenie też zabierasz?
@Pieskor: no byłem w środku sezonu, na promenadzie jest kilka takich restauracji ale wszystkich nie odwiedziłem. Cenowo bardzo ok, wszędzie gdzie poczytałem opinie o knajpie. Obsługa jak w restauracji, normalka, dlatego nie wierzę w bzdury jeżeli chodzi o drożyznę nad morzem, w górach czy na mazurach.
Sama restauracja w Hiltonie to nie jest coś ekskluzywnego, za 300zł mniej więcej mamy 2 główne dania,
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: Wroclaw niedziela - 2 dania glowne 1l lemoniady 1 deser - 125zl
Do Pasibusa w 2 osoby pojdziesz i tez zaplacisz za 2 zestawy plus browar kolo 100zl wiec nie przesadzajmy.
A ryba z tacki to ryba z tacki;)
Ps fladry sie nie zamawia - polecam kerguleny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: jak janusz idzie do janusza to tyle płaci. Poszukaj na tripadvisorze/google restaurants - znajdziesz znacznie lepsze jedzenie, w lepszej cenie.
Mistral w Swinouściu (polecam!):

- Tatar z tuńczyka ( świeża polędwica)
sałatka z glonów wakame z grzybkami mum, sezam, sos sojowy, ogórek, imbir, chili, majonez wasabi
- sandacz na
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca poezja smaku w karwii. 132zl w tym 3x cola po 7zl. 2x danie dnia dla dziecka czyli maly losos + frytki. Dla doroslych 2x losos w sosie porowym z ziemniaczkamo zapiekanymi. Zupa tajska z lososiem - sztuk jeden, dla skoszrowania.
  • Odpowiedz
@marcus1a mieszkam w norwegii i łapie czasem halibuty, ogólnie od kilkudziesięciu lat jest coraz więcej halibuta w morzu norweskim. Podobno zmienili jakieś metody połowu i nie wyłapują małych w sieci przez co można trafić fajne okazy. Mój rekord to lekko ponad 80kg ryba. Kształt mi się nie zgadzał dlatego napisałem że to nie halibut, bo one nie są aż takie okrągłe od połowy bardziej smukła sylwetka, no i mięso idealnie białe.
  • Odpowiedz
@Pieskor: @picasssss1:
Ogolnie ja pochodze ze Swinoujscie i szczerze mowiac ja nie za bardzo przepadam za tymi knajpami promenadowymi.
Jak jem tam to najchetniej pojde do Kerguleny albo Chaty na rybe z tacki. Czasem tez Kredens na deser albo Plazowa Cafe zeby zlapac jakies sniadanie.
Niestety moja ulubiona knajpa na promenadzie zawinela sie juz chyba 2 lata temu (Dune) a w calym Swinoujsciu najlepsza dla mnie jest Toscana
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: jak się jada w drogich knajpach to tak jest, w lipcu byłem nad morzem jak i w Zakopanem i jadałem obiady domowe w zajebistej cenie. W Zakopanem "U Słonia" zestawy obiadowe z zupą po 14 zł, a porcje chwilami nie do przejedzenia. Tak samo z noclegami #!$%@?, jak się chce to się tanio zje jak i prześpi
  • Odpowiedz