Wpis z mikrobloga

Ekonomiczne, dosc pakowne nowe auto w leasing do ok 70k?? Przecietne przebiegi max 15k km rocznie. Glownie miasto plus wypady raz w miesiacu po 500km autostrada
#dacia #duster - 1.0 +lpg 120KM, ok 64k
#kia #stonic 1.0 120KM, ok 68k
#opel #crossland x 1.2 110KM ok 75k
Ewentualnie uzywka
#toyota #chr 1.2 116KM z 2017 70k
#samochody
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@misiekmr scala odpada z kilku powodow. Stonik fajny tylko bardzo maly bagaznik :(

@deenes jest to niezaprzeczalny atut. Do tego fajna pozycja za kierownica, gabaryty i bagaznik. Boje sie tylko ewentualnej awaryjnosci i usuwania usterek gdzie serwis slynie z niekompetencji.

@BartekLbn91 w stosunku do obecnego citroena c1 zony to sa hektary miejsca xD
  • Odpowiedz
@mor3nko: Clio nowe zobacz. Z tym 1.0 jeździ naprawdę przyjemnie. LPG jest. Bagażnik 390l (choć osiągnięte głównie "w pionie"). Wyciszenie lepsze niż w niejednym z segmentu C. Z wad - niskie, co czuć w środku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@magicznyfred dzieki! Nie bralem pod uwage wczesniej Clio majac w pamieci jak male byly poprzednie generacje, ale widze ze obecne clio ma bagaznik wiekszy niz stonic. Ciekawa opcja. Plus Dastera to ze zona dobrze czula sie w wyzszej pozycji za kierownica, w clio to tracimy ale jakosc wnetrza jak i kokpit wyglada duzo lepiej
  • Odpowiedz
@DOgi: jeśli dobrze kojarzę to clio w traficarach jest to model 4, a obecnie w salonach jest model 5 gdzie przeglądając YT recenzenci są pod dużym wrażeniem jak poprawiono Clio. Więc między 4 a 5 niby jest przepaść. Nie mogę jednak uwierzyć w pojemność bagażnika określona na ok 390l.
  • Odpowiedz
Nie mogę jednak uwierzyć w pojemność bagażnika określona na ok 390l.


@mor3nko: Jako, że się przymierzałem i wziąłem na dobę do testu - powiem Ci że te 390l to raczej nie jest ściema, ale trzeba mieć na uwadze, że osiągnięto to przez wpuszczenie podłogi naprawdę głęboko w dół i równoczesne wyciągnięcie bagażnika maksymalnie ku górze (mikro szyba tylna). Torby/walizki itp rzeczywiście w to wpakujesz, ale powierzchnia podłogi jest dalej nie
  • Odpowiedz
@magicznyfred: miałem Dustera na weekend to załatwimy i Clio. Najbardziej mnie dziwi to, że fabryczne lpg które wystepuje w obu autach i byłoby super ekonomią, kastruje oba auta z jakichkolwiek wskazań komputera dotyczących spalania i zasięgów nawet na benzynie. Toż to jakieś średniowiecze
  • Odpowiedz
@mor3nko: spoko, wystarczy 5min z adapterem obd2 i będzie komputer pokazywał dla benzyny (więc będzie trzeba doliczać w pamięci dla gazu) i 15 min z pendrive i radiem i odpalisz całą zakładkę eco (niestety też dla pb).
I właśnie tutaj widać dlaczego to wycieli. Bez kombinowaniem z emulatorami, zmianami softu sterownika itp nie ma możliwości wyświetlić spalania dla lpg a jeśli klient zobaczy spalanie rzędu 7l/100 a przy dystrybutorze wyjdzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@HachiRoku mi by wystarczylo aby pokazywal zwykle spalanie jak dla benzyny. Tak mam w obecnym aucie, liczy spalanie jak dla benzy i wiem orientacyjnie ze +2 litry i mam lpg. Ale tu wykastrowali caly komputer, a zabawa przez obd moze podwazyc ewentualna gwarancje zapewne
  • Odpowiedz
@mor3nko: jak włączysz w radiu tryb eko to jak Ci padnie to mogą się czepiać. Jak włączyć w obd to raczej nie będą się czepiać, ale zawsze można zbajerować ASO, żeby włączyli Ci to spalanie
  • Odpowiedz