Wpis z mikrobloga

Hej,

Po latach witam jako zielonka (wykop mnie zmusił tym, że wszystko z +18 nieuchwytne). Niegdyś konto: Nero12, usunąłem z 4 lata temu w erze bordo ;)

Mam takie pytanie, prośbę. W poniedziałek z podnajętym speco-cwaniakiem ruszam na oględziny dwóch aut. Podejrzewam, że zacznie się tutaj konkretny offtop, ale spróbujmy, liczę, że uda się zachować rozmowę w ryzach. Oba auta zweryfikowałem (Polska i Dania więc historia w całości potwierdzona), uwiarygodniłem, posprawdzałem co potrafiłem po internecie i telefonicznie.

#1 Volvo S60
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s60-volvo-s60-awd-2-4-200-km-beznyna-lpg-ID6DcPDr.html

#2 Toyota Corolla Verso
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-verso-toyota-corolla-verso-1-8-ID6D8lKq.html

Doczytałem, jestem świadomy potencjalnych usterek, że mogą paść automaty, nie jest to tanie, biorę na klatę.
Ale jeśli macie jakieś uwagi i porady na co jeszcze zwrócić uwagę, gdyby "mój" "specu" coś pominął?
Jestem dosyć zielony z motoryzacji, od miesiąca nadrabiam hurtowo tę pustynię merytoryczną, ale myślę, że dobrze podziałałem.
Planuję także uważnie obserwować na co zwraca uwagę specu, jedno to obejrzeć na YT, a drugie w terenie podpatrywać ;)

Z góry podziękować ;)

#samochody #motoryzacja #volvo #toyota
  • 13
@piotrryczek: Jeździłem s60 kilka lat. Moje doświadczenie jest takie, że to bardzo fajne, wygodne i sprawne samochody. Wyglądają świetnie nawet z 15 lat na karku. Niestety jednak w wieku lat 10+ dużo pierdół zaczyna się walić i po prostu nie życzę Ci użerania się z tym. Toyota na pewno będzie pewniejszym wyborem, ból głowy mniejszy, pewnie większa niezawodność kosztem estetyki i przyjemności z jazdy.
@piotrryczek: volvo czy przełącza na gaz bezproblemowo i nie przerywa. Czy skrzynia działa dobrze (jeździłeś z automatem kiedyś?) i kiedy był w niej ostatnio wymieniany olej. Czy działa elektronika cała. Czy nie ma wycieków i gdzie tańczy ruda ;)

Aha. I kiedy było lpg wbite. Żeby nie było ze będziesz musiał zaraz wszystko wymieniać
Tonuję dyskusję, zaczynam od Volvo, bo i bliżej i lepsze całościowo.

Dziękuje za pierwsze porady. Zasadniczo liczę, że ten typ wszystko sprawdzi, nie płacę małych pieniędzy za taką zabawę ;) Ale sam też chcę uczyć się zwracania uwagi.

Tak, czytałem o tych automatach. Ja mam w życiu może 2000km (edit. no może 3-4, już bez przesady xD) przejechane, słownie (dwa tysiące), serio. Tak, jeździłem z automatem. Mam parcie, bo moje kolano nie
@piotrryczek Zwróć uwagę na przekładnie kątową i oglanie na układ przeniesienia napędu, bo niestety ten nie jest zbyt trwały w AWD. Automat jak pisali przedmówcy - szczególnie czy nie przeciąga lub szarpie między 2 i 3 biegiem
@Golfinho: Jeśli przeciąga lub szarpie na ile oszacować żywotność i koszt naprawy? Jak do tego podejść pod kątem wartości auta? Bo mówię, przy 300k liczę się, że niestety automat jest najsłabszym ogniwem, ale chciałbym oszacować jak bardzo ;)
@Golfinho: To swoją drogą jest sens to naprawiać przy takich kwotach? Nie lepiej kupić nową, 2 koła więcej i mieć święty spokój? Czy różnica w jakości między nową, a naprawioną jest relatywnie nieduża i nie warto "przepłacać"?
@piotrryczek Jak naprawisz to wiesz co masz. Jak kupujesz używana to zawsze coś wyjdzie + płacisz za robociznę więc nie zaoszczędzisz. Co do promienia skrętu - to prawda. Nie znam drugiego mniej zwrotnego auta. Przy parkowaniu podchodzisz z zapasem jak Ikarus, a ludzie się na ciebie patrzą jak na debila, który nie umie parkować
@Golfinho: Nie no, miałem na myśli nową skrzynie ;)

Co do parkowania. I tak będą bez znaczenia jakim autem więc jeden #!$%@? :D Akurat to mi powiewa, będzie trzeba to będę 20 minut parkował równolegle aż zrobię to idealnie.