Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, Chciałem się podzielić moim dylematem i zapytać o opinie innych. Być może ktoś już przerabiał taki temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do konkretów mieszkam sobie skrajnym szeregowcu w bardzo dobrej lokalizacji działka dość duża jak na szeregowce. Wszystko w promieniu 5 minut dostępne. Niestety rata 1500 zł na 30 lat

I jest opcja sprzedać szeregowke dopłacić trochę do nowego domu wolnostojącego, niestety nie w tak dobrej lokalizacji - ok 15 minut samochodem od miejsca aktualnego zamieszkania jednak rata by była ok 1700 zł ale na 10 lat

Dodam że mam dwójkę dzieci i straszny dylemat ( ͡º ͜ʖ͡º)

#budowadomu
#budujzwykopem
#kredythipoteczny
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#dom
  • 15
  • Odpowiedz
@Sfirek1: brak sąsiadów, brak hałasu obok, brak zaglądających w okna, możliwość łażenia po ogrodzie bez gapiów, możliwość zrobienia imprezy bez pretensji. no i sorry ale widmo raty na całe życie trochę mnie przeraża, 10 lat brzmi znacznie lepiej. czy obok nowego domu jest chociaż jakiś sklep? wszystko fajnie dopóki jesteś młody i sprawny, ale kiedyś może sie okazać, że 15 minut samochodem zamknie Cię w domu i będziesz skazany na pomoc
  • Odpowiedz
gryfik1989 w szeregowcu 420 m2 a dom 900 m2

Riversong cenna uwaga z tym "zamknieciem w domu "
Btw. Tak sklepy sa blisko typu odido lewiatany itp do 1 wiekszego sklepu typu biedronka jest 3,5 km
  • Odpowiedz
@Sfirek1 ja tak właśnie zrobiłem, z szeregowca w prawie centrum do wolnostojącego za miasto ale do wsi gdzie jest szkoła i kilka sklepów (jest nawet Dino). No i są tam autobusy podmiejskie, co pół godziny jeżdżą do centrum. Czy to dobra decyzja? Nie wiem, czas pokaże.
  • Odpowiedz
@Sfirek1 możecie pomieszkać ile się da, a na starosc przeniesc sie do miasta, żeby mieć mniej obowiązków typu koszenie trawy. Dzieci wyfruną z gniazda i będzie was tylko dwoje. Ja mieszkam dosłownie 200 metrów od rodziców i dobrze, bo i tak bym była potrzebna i tak, a chociaz jestem blisko.
  • Odpowiedz
@sir_pszemek: dzieki za komentarz
@River_Song: tez tak sobie to tlumacze bo po 10 latach juz bedzie spłacone i mozna potem dzieciakom pomoć a tak 30 lat sie żyłować a napewno przez ten czas potrzebny bedzie jakis wiekszy remont
  • Odpowiedz
@Sfirek1: To jest to. Jak maja mieszkac w duzym domu bez sasiadow z malymi dziecmi to zadowolone nie beda. Na osiedlu szeregowcow zawsze bedzie z kim grac w pilke i jezdzic na rowerze.
Tez mialem taki dylemat az w koncu pojawila sie dzialka 1 km od obecnego miejsca zamieszkania.
5 minut vs 15 min to naprawde ogromna roznica :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sfirek1: szeregowiec łączy wady mieszkania i domu, gubiąc wiele ich zalet. Ja bym zmieniał na wolnostojący. Szeregowiec to tylko proteza domu moim zdaniem.
  • Odpowiedz