Wpis z mikrobloga

czy ktos ma gravel przerobiony na szose lub szose na gravel (chodzi mi o zmiane kol). Przy zakupie nowego roweru chcialbym takie combo 2 w jednym uniwersalne. I tu pytanie do expertow czy ktos widzial takie przerobki, jakie modele by sie nadawaly i ktora opcja lepsza gravel na szosa czy na odwrot? a no i rower inny niz #triban z decatlonu bo juz mam :)
#rower #gravel #szosa
  • 14
  • Odpowiedz
@mateja888: łatwiej "przerobisz" gravel na szosę niż odwrotnie. Do mojego Bianchi wchodziło max 28c. W gravelu mam 38c i miejsce na więcej. Geometria graveli to przeważnie coś typu endurance w szosie - wygodne.
  • Odpowiedz
@mateja888: Gravel na szosę, szosy na gravel nie przerobisz. Jak wspomniał @Masterczulki do szosy nie wejdzie Ci szeroka opona.
Poza tym, co ty chcesz z tymi kołami robić? Przekładać koła szerokie/wąskie? Zrobisz to raz i na tym sie skończy :).
  • Odpowiedz
@mateja888: Nie wiem jaki masz budżet. Ale jeżeli ponad 5k i jakimś cudem trafisz egzemplarz dostępny to polecam Rondo HVRT AL. Posiadam i mogę opisać parę szczegółów z autopsji po ponad 600 km.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal42: Rondo to nie szosa.


Szymon Kobylinski, który jeździ na HVRT CF0 by się z tobą nie zgodził ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą poniekąd masz rację - Rondo to marka ( ͡ ͜ʖ ͡) A Rondo HVRT ma geometrię race lub endurance w zależności od ustawienia widelca. Jak włożysz koła 650B, to nawet konkretny gravel się z niego robi.
  • Odpowiedz
Rondo HVRT ma geometrię race lub endurance w zależności od ustawienia widelca


@kasin: No właśnie. Nie widzę nic w konstrukcji, zastosowanym osprzęcie jak i w geometrii co by przemawiało za tym, że nie jest to szosa.
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: 2 kompletu kół jeszcze nie kupiłem. Na razie nie planuję jeździć poza szosą więc nie potrzebne. Może w przyszłym sezonie kupię koła Hunt. Wiem, że na 650b wchodzi nawet 48mm. Na standardowych kołach 700c maks to 28mm, takie też są w standardzie. Standardowe Michelin Dynamic na razie spisują się dobrze, nie ma oporów toczenia, na zakrętach na zjazdach też dobrze trzymają. W przyszłości i tak zmienię na coś lepszego :)
  • Odpowiedz