Wpis z mikrobloga

Właśnie wstałem i wyjeżdżam dziś z miasta bo nie mam ochoty słuchać syren, oglądać jakichś teatrzyków i słuchać w radiu i telewizji gadania o powstaniu warszawskim. Nikt nie odmawia powstańcom szacunku ale ogromnie mierzi mnie robienie z tego wydarzenia jakiegoś bohaterskiego czynu który miał szanse na powodzenie. Nie było żadnej szansy. Dodatkowo w dalszym ciągu, co roku powtarza się kłamstwa historyczne jakoby wojska ZSRR stały za Wisłą i się przyglądali temu jak giną Polacy i czekali aż Niemcy ich wymordują. Każdy szanujący się historyk potwierdzi z dostępnych dokumentów i zdjęć że w czasie powstania nie było ani jednego oddziału Armii Czerwonej a jedynie kilka pojazdów tejże. Faktycznie dziwne że Sowieci nie byli na tyle głupi by dwoma czołgami wjechać do okupowanego miasta, tak jak powstańcy z jednym pistoletem szli na kilkuset uzbrojonych Niemców. Do tego wydarzenia, które spowodowało śmierć setek tysięcy ludzi oraz kompletne zniszczenie Warszawy podchodzi się bezrefleksyjnie. Jak to mawiali powstańcy, nawet jeśli zginiemy to co z tego, przecież pójdziemy do nieba. No dobra, a teraz odpalajcie race, syreny, dzwony, śpiewajcie piosenki i jutro wracam do normalnej rzeczywistości.
#bekazprawakow #bekazpisu #historia
obszarnik - Właśnie wstałem i wyjeżdżam dziś z miasta bo nie mam ochoty słuchać syren...

źródło: comment_15962622813fiV4lMFLaSyYG34ZEZ3Dt.jpg

Pobierz
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 458
@obszarnik: Polecam wyjechać za zachodnią granicę, skoro tak bardzo boli Ciebie 1 minuta hołdu dla poległych, nie tylko powstańców, ale ogólnie mieszkańców Warszawy. Nie ma znaczenia, czy mieli szansę na zwycięstwo, czy też nie. Łatwo Ci mówić takie farmazony, gdy żyjesz sobie w spokoju. Oni nie mieli tyle szczęścia i perspektyw na przyszłość co Ty.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@obszarnik: no widzisz, bo ty wkładasz wszystkich do jednego wora "w tym kraju nigdy nie będzie dobrze". Kilka osób decyzyjnych, a ty można powiedzieć olewasz kompletnie fakt, że ktoś nieświadomy sytuacji, walczył o coś.
Ja np. rozumiem że powstanie było glupie, ale nie można twierdzić że nie warto robic z tego ważnego wydarzenia. Naród który zatraci swoją historię...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@obszarnik: jak sobie pomyślę o obecnym polskim społeczeństwie i przeciętnej inteligencji takiego polskiego Janusza i przeniose to na tamte realia to nie dziwię się że wpadli na tak genialny plan i rzucali się dosłownie z pięściami na karabiny. To społeczeństwo od wieków lubiło robić sobie krzywdę, a później jeszcze świętować to jako zwycięstwo moralne, czy coś w ten gust.