Wpis z mikrobloga

Właśnie wstałem i wyjeżdżam dziś z miasta bo nie mam ochoty słuchać syren, oglądać jakichś teatrzyków i słuchać w radiu i telewizji gadania o powstaniu warszawskim. Nikt nie odmawia powstańcom szacunku ale ogromnie mierzi mnie robienie z tego wydarzenia jakiegoś bohaterskiego czynu który miał szanse na powodzenie. Nie było żadnej szansy. Dodatkowo w dalszym ciągu, co roku powtarza się kłamstwa historyczne jakoby wojska ZSRR stały za Wisłą i się przyglądali temu jak giną Polacy i czekali aż Niemcy ich wymordują. Każdy szanujący się historyk potwierdzi z dostępnych dokumentów i zdjęć że w czasie powstania nie było ani jednego oddziału Armii Czerwonej a jedynie kilka pojazdów tejże. Faktycznie dziwne że Sowieci nie byli na tyle głupi by dwoma czołgami wjechać do okupowanego miasta, tak jak powstańcy z jednym pistoletem szli na kilkuset uzbrojonych Niemców. Do tego wydarzenia, które spowodowało śmierć setek tysięcy ludzi oraz kompletne zniszczenie Warszawy podchodzi się bezrefleksyjnie. Jak to mawiali powstańcy, nawet jeśli zginiemy to co z tego, przecież pójdziemy do nieba. No dobra, a teraz odpalajcie race, syreny, dzwony, śpiewajcie piosenki i jutro wracam do normalnej rzeczywistości.
#bekazprawakow #bekazpisu #historia
obszarnik - Właśnie wstałem i wyjeżdżam dziś z miasta bo nie mam ochoty słuchać syren...

źródło: comment_15962622813fiV4lMFLaSyYG34ZEZ3Dt.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Chandler: oczywiście, Armia Czerwona bardzo dbała o miasta historyczne. Przy wyzwalaniu Krakowa dowództwo zabroniło im używać jakichkolwiek materiałów wybuchowych. Tak samo byłoby z Warszawą, plotki o tym że ZSRR chciało to miasto wysadzić to głupota. Mielibyśmy dziś piękną stolicę z wielką wartością historyczną.
  • Odpowiedz
@St_Atheist: wysyłanie 12 latków bez broni na km-y mmm takie bohaterskie. Tak samo jak #!$%@? stolicy i śmierć 200k mieszkańców. Do zwykłych trepów z ak nic nie mam ale dowództwo powinno być za to rozstrzelane. A coroczne dyskusje o tym czy masowe samobójstwo miało sens to rak, z powstania powinna iść tylko jedna lekcja - lepiej żyć stojąc niż zdychać w kanałach ale polaki jej nie przyswoją i dlatego będziemy
  • Odpowiedz
@Prusti @St_Atheist moja babcia tez tak opowiadała. Z tym, ze po latach się okazało, ze pradziadek folksdojcz. Dostał w prezencie wczasy na Syberii (na które nie dojechał). Po za tym nie byłbyś Niemcem. Niemiecki plan na Polskę polegał na zrobieni z nas niewolników, którzy wymrą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz