Wpis z mikrobloga

Cześć, mam taką sprawę - podczas dzisiejszego spaceru w lesie zrobiliśmy mały skrót dziką ścieżką (wygląda na używaną tylko przez zwierzęta) i już w pobliżu zabudowań na skraju lasu (jakieś 50 m od brzegu lasu) na ścieżce trafiliśmy na otwór w ziemi o dobrze zamaskowanych brzegach, ok. 1 metr średnicy i wg mnie co najmniej 1 metr głęboki wypełniony żelastwem (jakby pogiętą stalową taśmą, która wydawała się dosyć ostra).
Jak myślicie co to takiego? Pułapka na zwierzaki? Wyobrażam sobie że jakby tam wpadł lis, dzik, sarna czy pies to mogłyby sobie co najmniej poprzecinać ścięgna, nie mówiąc o wydostaniu się z dziury. Po ciemku człowiek też może tam wpaść i pociąć nogę (a dziecko utknąć). Zdjęcia tego nie oddają, ale stojąc nad tą dziurą czułem się niezbyt przyjemnie i myślę, że można sobie zrobić krzywdę, szczególnie że jest ledwo widoczna. Wyobrażam sobie że może lokalsi zrobili pułapkę na uciążliwe dziki czy lisy. Jak myślicie? Gdzie to zgłosić? #las #przyroda #mysliwi #pulapka
Lucass3d - Cześć, mam taką sprawę - podczas dzisiejszego spaceru w lesie zrobiliśmy m...

źródło: comment_1596221577EIw3W2N8BpVEx753EmVbNp.jpg

Pobierz
  • 15
@Plp_: może masz rację, mi się jednak wydaje, że zwierzak który w to wpadnie może mieć prze#$%ane, choć masz rację jeśli powiesz że równie dobrze może go ustrzelić myśliwy ;)
@thewickerman88: może tak, ale to jest wkopane w głębokiej dziurze która sama z siebie stanowi zagrożenie, to nie leży po prostu na ziemi, tego nie widać na zdjęciu ale jak zwierzak wpadnie to wierzgając żeby się wydostać na 100% sobie poprzecina ścięgna.
@ciasteczkowy_otwur: no spoko ja wiem że to nie jest pułapka kłusowników, ale taki złom wrzucony do głębokiego (przynajmniej 1 metr) dołu (nawet przypadkiem) sam w sobie może być pułapka bez wyjście dla małych i średnich zwierząt. Tego nie oddaje zdjęcie ale jak nad tym stałem to bałem się żeby do tego dołu nie wpaść bo byłoby nie fajnie
@Lucass3d Jeśli widzisz wnyki lub coś co je przypomina to dzwoń do swojego nadleśnictwa, dadzą ci numer leśniczego który opiekuje się danym terenem* któremu wyślesz zdjęcie i on oceni co to jest i podejmie odpowiednie działania.

*lasy są podzielone na sektory i możesz przed zadzwonieniem sprawdzić numer sektoru na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy to ułatwi i przyśpieszy rozmowę z nadleśnictwem.