Wpis z mikrobloga

Eh... Jaki to człowiek głupi.

Miał być gaming w opór, miało być nadrabianie ciekawych tytułów z ostatnich lat, poszło 4k na piec... i po 5 miesiącach i ograniu kilku klasyków które poszłyby nawet na moim starym laptopie, doszedłem do wniosku że chyba już jestem na to za stary ( ͡° ʖ̯ ͡°) i jeszcze do tego na firmę wzięty (°°

#dziendobry #zalesie #pcmasterrace #komputery #niebieskiepaski
  • 20
@Megawonsz_dziewienc: Wiadomo że 4k to nie bóg wie jakie pieniądze jeśli mówimy o PCMR, ale z drugiej strony całkiem przyjemny zestaw udało mi się złożyć:
MoBo - Asrock X370 Killer SLI
CPU - Ryż 1600 AF (w domyśle miała być podmianka na coś z serii 3xxx po premierze serii 4xxx)
GPU - Sapphire Radeon RX 5700 Pulse
Dysk - PNY XLR8 500 gb
RAM - 2x 8gb G.Skill Aegis 3000 Mhz
@derekperek122: Też chętnie bym go spuścił ale jak pisałem - wzięty na firmę (poszczególne części, bez dysku bo ten sobie kupiłem z miesiąc wcześniej na jakiejś dobrej promce), i nie wiem jak ugryźć temat z punktu widzenia podatkowego (bo był VAT odliczony), plus firmowe zakupy to gwarancja skrócona do 12 miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@derekperek122: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja to zawodowo siedzę w projektach dla kopalni, i działam na sprzęcie firmowym. Komp jest wzięty formalnie przez mojego szwagra który prowadzi jednoosobowe biuro projektowe, więc pucha z zapasem mocy obliczeniowej jest przydatna i wpisuje się w profil działalności.
@b7kj: No kurde to nie wiem. Może syn albo córka się z kompa ucieszą?
Ewentualnie jakoś po rodzinie zrobić szemrane interesy.
No chyba, że obudzisz w sobie duszę artysty i zaczniesz tworzyć jakieś ładne projekty graficzne, powinien do tego komputer być git. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@derekperek122: dzieci nie posiadam wcale więc ta opcja odpada xD jak nie pójdzie gdzieś po najbliższej rodzinie, to chyba faktycznie zostanie jedynie sprzedać to co wzięte na firmę z normalną fakturą i późniejszym rozliczeniem jako dochód, a to co prywatnie to bez kombinacji i elo. Może jeszcze za całość z monitorem, klawą i myszką szło by z 3500 odzyskać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@b7kj: To samo u mnie, weszła nowa karta za 1800 XD i od zluzowania lockdownu włączam pc na kilkanaście minut tylko żeby sprawdzić co slychać w internetach. I tak stoi kurzy się, czeka na zimę.
@michal42: jest jakiś promyk nadziei, po rozmowach ze sklepem wychodzi na to że na na większość sprzętu obowiązuje pełna gwarancja niezależnie od tego czy kupione jako osoba prywatna czy na firmę. Może uda się pchnąć tego dziada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nie no, to to spoko, to wiem. Mam to na uwadze że Vateuszowi trzeba będzie coś odpalić.

Bardziej obawiałem się sporej utraty wartości z tytułu skróconej gwarancji, ale z całego zestawu kupionego na firmę tylko procesor, zasilacz i obudowa są objęte gwarancją stricte producenta - muszę sprawdzić czy w warunkach gwarancji nie ma jakichś wyłączeń. Reszta (poza SSD kupionym prywatnie) jest objęta gwarancją sprzedawcy, a z informacji uzyskanych od Morele wychodzi