Wpis z mikrobloga

Mam pytanie... gromadzę sobie systematycznie kolejne dokumenty dotyczące mojej rodziny co by drzewo potem ładnie wyglądało i wiadomo było skąd konkretne dane wziąłem. Kontakt z archiwami miałem jak dotąd bardzo jasny i konkretny, oni szukają, odpisują co znaleźli, ja wpłacam hajs i akt jest na mailu. Ale jak to jest z urzędami stanu cywilnego? Wszystko składam przez epuap bo jest najwygodniej, póki mam pełne dane o kimś i wiem, że akt sporządził dany urząd to też jest raczej jasne bo wklepuje co trzeba, płace i jest z głowy. Gdy jednak mam wątpliwości co do tego, w którym urzędzie jest akt danej osoby to muszę najpierw sam dojść do tego gdzie on się znajduje?
Pytam, bo najpierw starałem się kontaktować mailowo z konkretnymi urzędami czy archiwami, dopytywać czy mają to co mnie interesuję, tłumaczyć wylewnie o co chodzi, podawać im wszystko co potrzebują do znalezienia, ale tego co mi odpisali ostatnio nie rozumiem.
"dokonano zlecenia migracji do systemu ponieważ akt ten został sporządzony w USC Sulmierzyce. USC Sulmierzyce wprowadzi ten akt z terminem do piątku - 31 lipca br."
i druga wiadomość
"W odpowiedzi na Pana e-maila, uprzejmie informuję, iż wniosek o wydanie odpisów z akt stanu cywilnego składa się u wybranego przez wnioskodawcę kierownika USC na terenie całego kraju. To kierownik ma obowiązek, zgodnie z żądaniem wnioskodawcy wysłać zlecenia do właściwych USC, celem wprowadzenia żądanych aktów do bazy urzędu stanu cywilnego."
Czyli wchodząc na epuap we wniosek o odpis jakiegoś aktu mogę mieć wyrąbane na to komu to zlecam? Przykładowo podejrzewam, że ktoś mógł urodzić się pod Częstochową, ale nie wiem gdzie, choć mam date urodzenia tej osoby. Zlecam to np. USC w Opolu wpłacam kasę na konto USC w Opolu i nic mnie już nie obchodzi? Znajdą człowieka bez podania miejscowości i dokładnym określeniu co to za jeden? #genealogia
  • 2
  • Odpowiedz
@FuczaQ A to nie jest trochę tak jak na przykład z wyciąganiem aktu urodzenia przy okazji np ślubu? Nie jest ważne, że urodziłeś się w Szczecinie a teraz mieszkasz w Rzeszowie. Po prostu składasz wniosek w Rzeszowie a ci ze Szczecina to tam przesyłają do systemu, i nie trzeba jechać całą Polskę po jeden świstek. Nie wiem jak to się odbywa dokładnie bo nie robiłam czegoś takiego ale myślę, że najlepiej
  • Odpowiedz
@jednoliterowa: jest dokładnie tak jak mówisz, babka wytłumaczyła mi tylko, że czasami jeśli wiesz, który urząd mógł akt sporządzić to możesz od razu złożyć do niego bo bywa szybciej.
  • Odpowiedz