Wpis z mikrobloga

#kredyty #bik #finanse #bankowosc #pieniadze #pieniedzerozdajo

Może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób bank buduje ocene kredytową klienta?
Jak długo informacje o kredycie są przechowywane w bik. Tzn jak np miałem kredyt z 7lat temu, to on się też jakoś liczy do mojej obecnej "sytuacji" punktowej?
Teraz mam jeden mały kredyt który regularnie nadpłacam, czy to też jakoś niekorzystnie wpływa?

Mimo, że już miałem kredyty, raczej opóźnień nie miałem, mam mieszkanie na własność i pracę to nie dostałem kredytu na hulajnogę kurna :D Przez allegro.
  • 8
@Adasi: wszystkie zobowiązania do oceny scoringowej są przetwarzane przez 5 lat od daty ich zamknięcia.
Jeśli chodzi o nadpłate kredytu - nie uważam aby to wpływało negatywnie na scoring, ważne że nie masz opóźnień i spłacasz terminowo. Ale lepiej spłacać kredyt dłużej, niż go szybko spłacić - jesli chce się budowac historie kredytowa.
Jeśli chodzi o nadpłate kredytu - nie uważam aby to wpływało negatywnie na scoring, ważne że nie masz opóźnień i spłacasz terminowo.


Ale lepiej spłacać kredyt dłużej, niż go szybko spłacić - jesli chce się budowac historie kredytowa.


@KromkaMistrz: sam sobie zaprzeczasz.
@brakloginuf: dla oceny scorginowej lepiej spłacać dłużej, ponieważ jak zamkniesz wcześniej zobowiązanie, to jeśli nie masz innych produktów aktywnych, to po 6 miesiacach od zamknięcia znowu masz oceny punktowej :) ale dobrze, masz racje. taniej spłacić szybciej - lepiej dla scoringu spłacać dłużej - bo dłużej tej score będzie