Wpis z mikrobloga

Mirki, otworzyłam wczoraj swoją platformę PUE ZUS. Mam swoją działalność, którą założyłam w marcu. Zawiesiłam ją niestety z dniem założenia. Odwiesiłam jakoś koło 9. czerwca. W lipcu zapłaciłam składkę zdrowotną, iż pracuję na pełen etat na umowę o pracę w innej firmie. Na PUE widnieje mi komunikat, że mam nadpłatę. Napisałam do szanownych państwa, ale nikt nie raczy mi odpisać... Wiecie o co może chodzić? Z góry dzięki za odpowiedzi!

#firma #zus #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #finanse
  • 17
@fotografiola: Czy w Dokumentach w ZUS (ePłatnik -> Dokumenty -> Dokumenty w ZUS) masz deklarację DRA za 06-2020?
Jeśli nie składałaś kompletu rozliczeniowego za marzec, to może ZUS co prawda ponowił Twoje zgłoszenie ZUA, ale już nie sporządził deklaracji miesięcznej, bo nie miał skąd skopiować?
@fotografiola: Czemu nie? Zapłacisz jednorazowo jakieś grosze, a raz że będzie dobrze, dwa za ten czas zrobisz coś ciekawszego/bardziej dochodowego.
A to przecież dopiero pierwsza deklaracja. Wiesz, kiedy złożyć inną z nowym kodem, kiedy skończy się pierwszy okres? Może księgowy wskazałby dodatkowo jakieś nowinki, na których oszczędzisz w przyszłości, jak np. Mały ZUS plus, bo jego robotą jest bycie na bieżąco ze zmianami - a będzie chciał zarobić na kolejnej deklaracji,