Wpis z mikrobloga

Dołączam do klubu tribanowców (triban rc520 idzie do mnie).
Warto już na początku wymienić koła? Celuję raczej nieagresywny bieżnik z 35mm i sam trochę ważę a raczej słabe opinie słyszałem o kole. Jakieś konkretne modele / firmy warto patrzyć?
I co jeszcze zmienialiście w swoich? Pedały jakieś zamawiać?

I zapytam jeszcze jakie torby polecacie na bikepacking.
#wykoptribanclub #triban #szosa
  • 35
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Generalnie ja nie mam nic do platform - jak napisałem mam pół-platformy i czasami jeżdzę w trampkach. Masz całkowitą rację, że często na ścieżkach mijasz takich co to "więcej sprzętu niż talentu" ;) Jednak mam porównanie i wiem, że w pewnych sytuacjach komfort jazdy w SPD jest po prostu bezkonkurencyjny. Przestajesz myśleć w ogóle o pedałowaniu, noga się nie przemieszcza, nie zjeżdża a jeszcze możesz czasem sobie ulżyć ciągnąc
  • Odpowiedz
@wykopyrek: @fonfi:
Narazie chcę kupić:
- spodenki rowerowe bo słyszałem, że się przydają (ja robiłem traski do tej pory 50-75km, teraz zamierzam na urlopie spróbować robić odcinki 80-100km)
- dokupić koszyki na bidon + wymienić bidon
- pojemny powerbank
- opony 35mm (te gravelkingi w wersji sk raczej nie dostępne, ale
  • Odpowiedz
@Lewo: Wydaje mi się, że masz całkiem kompletną listę. Jedyne co mogę jeszcze doradzić z własnego doświadczenia to:
- Pompka z manometrem (mają takie małe nawet w Deca) - osobiście wożę to: https://www.decathlon.pl/pompka-reczna-920-manometr-id_8359384.html. Daje radę, choć mocno się przy pompowaniu trzeba namachać, ale przynajmniej wiesz ile powietrza wtłukłeś.
- Spodenki na szelkach, takie do pasa potrafią się zwijać i uwierać w pasie. Przy takich dystansach jak planujesz, im grubsza pielucha
  • Odpowiedz
@fonfi: zestaw naprawczy jakiś mam z poprzedniego rowera - oprócz kluczy. Mam tylko jednego nimbusa którym rozpinałem hamulce cantilevery w starym góralu. Teraz myślę, by mieć więcej rzeczy by np. podregulować przerzutki itd.
Myślę, że 1 dętka + łatki to na takiego standardowego pecha będzie okej.

Pompka myślałem też by mieć pompkę na naboje co2, bo jeśli i tak mam po napompowaniu muszę jechać na stację by dobić właściwe ciśnienie,
  • Odpowiedz
@Lewo: 35mm napompujesz spokojnie taką jak fonfi radzi. Do szerokiej opony potrzebne mniejsze ciśnienie. CO2 też jest spoko, bo mniejsze. Zapasowe dętki > zestaw naprawczy (chociaż ten też warto mieć), bo to jednak żadna robota w pyle, na kolanie, wśród komarów. Wymieniasz dętkę na nową, a popsutą naprawisz „w obozie”.
Skuwacz do łańcucha i garść „trytytek” może uratować cię przed wleczeniem roweru kilometrami do cywilizacji. Jednym naprawisz zerwany łańcuch (choć
  • Odpowiedz
@Stormweaver: 300km gdzie zawsze jesteś 1km od uber-a to nie to samo, co 20km pieszo z rowerem na plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak mam opcję, że ktoś mnie zdejmie z trasy w razie problemów, to też biorę najwyżej powerbank, żeby stravy nie stracić.
  • Odpowiedz
@Rokacy: dzisiaj już jeździłem. Ale krótka przejażdżka. Ręce musiały się przyzwyczaić na innego chwytu, ale myślę, że będę jeszcze poprawiałem ustawienie kierownicy. Jak chcesz o coś podpytać to dawaj, ale zaznaczam, że rower mam od dziś.
  • Odpowiedz