Wpis z mikrobloga

Dołączam do klubu tribanowców (triban rc520 idzie do mnie).
Warto już na początku wymienić koła? Celuję raczej nieagresywny bieżnik z 35mm i sam trochę ważę a raczej słabe opinie słyszałem o kole. Jakieś konkretne modele / firmy warto patrzyć?
I co jeszcze zmienialiście w swoich? Pedały jakieś zamawiać?

I zapytam jeszcze jakie torby polecacie na bikepacking.
#wykoptribanclub #triban #szosa
  • 35
  • Odpowiedz
@Lewo: jeszcze nie musiałem łatać a jeżdżę często po drogach gdzie nierzadko zdarzy się najechać na kruszywo albo jakiś piach
  • Odpowiedz
@Lewo: Koła są na prawdę spoko. Jeżdzę, wymieniałem dętki na trasie bez problemu. Zmieniałem i dętki i opony naprawdę to jest jakiś "urban legend" z tymi kołami. Tzn. może na inne łatwiej się oponę naciąga, nie wiem, nie miałem - ale z tą nie ma większych problemów. Tutaj napisałem jak krok po kroku zmienić dętkę/oponę żeby się zbytnio nie namęczyć: https://www.wykop.pl/wpis/49801761/czolem-slyszalem-ze-sa-spore-problemy-ze-zdejmowan/#comment-176243347
  • Odpowiedz
@Lewo: Pedały koniecznie SPD, spokojnie wystarczą Shimano PD-M520, jeśli chodzi o opony (bo napisałeś, że celujesz w 35C) to polecam Panaracer Gravelking SK+, szybkie na asfalcie i super na szuter, leśne/polne dróżki. Reszty raczej nie trzeba wymieniać, chyba że w ramach różnego rodzaju "fanaberii" i zachcianek. Ja w swoim rc500 zrobiłem dość spory tuning, ale na przełomie całego roku. Tutaj lista: https://www.wykop.pl/wpis/50250473/no-to-chwilowo-upgrade-tribana-skonczony-od-zakupu (jedyna zmiana po tym to czarna owijka -
  • Odpowiedz
@Lewo: > 35mm oponę zapakuję na te koła ?
Bez problemu. Widziałem, że niektórzy nawet 38 założyli, ale wtedy już nie ma miejsca na błotniki jak byś zamierzał się nie ubłocić ;)
  • Odpowiedz
@AdiBdg: nie, dziś dogrywałem temat sprowadzenia roweru do mnie z innego sklepu. mają go spakować i pewnie jak wyślą to będę miał.
  • Odpowiedz
@Lewo: Ale w SPD możesz spokojnie szybko zejść i łazić, pod warunkiem, że kupisz buty MTB a nie "szosowe", w których bloki schowane są w podeszwie i nie stukają. A komfort jazdy jest bez porównania. Do tego możesz kupić bloki Shimano SM-SH56, które wypinają się dużo łatwiej i we wszystkich kierunkach. Generalnie w swoim rc500 mam "pół-platformy" - z jednej strony SPD, z drugiej platforma, bo zdarza mi się z
  • Odpowiedz
@Lewo: Panaracery jak dla mnie strzał w 10. Na asfalcie/ścieżkach śmigają jak poprzednie Vittoria 25C - poważnie, tylko hałasu robią więcej no i muszą być nabite pod kapsel. A w lesie, na szutrze albo innych polno/gravelowych traktach spisują się również wyśmienicie. Ostatnio mam fazę na zwiedzanie okolicznych lasów i ścieżek i nie mogę się nimi nacieszyć. Łap fotkę z ostatniej weekendowej wyprawy
fonfi - @Lewo: Panaracery jak dla mnie strzał w 10. Na asfalcie/ścieżkach śmigają jak...

źródło: comment_1595968334gLbL4YbovS05tDFt0gUir1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
koniecznie SPD


@fonfi: n-nie. Nie koniecznie. Pedały platformowe dla amatora to tylko zalety i zero wad. Dowolne obuwie, niska cena, brak konieczności trenowania jazdy w SPD, brak konieczności regulowania i ustawiania SPD.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Nikogo nie zmuszam, ale jak już kupuje się taki rower, to szkoda nie spróbować. Fakt, że na pedały i na buty trzeba się na początku wykosztować. W kwestii treningu, to przejażdżka "po osiedlu" w zupełności wystarczy - serio. A z tą regulacją to też chyba przesada. Jedyne co, to na początek ustawiasz sobie najlżejsze wypięcie (innej regulacji w pedałach nie ma), a same bloki na 2 śrubach przykręcasz i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wormwood89 zobaczymy. Strona pokazywała 4 sztuki, dzwoniłem do sklepu i mówiłem o jaki model chodzi. Więc liczę że będzie ok. Specjalnie nie ściągałem ze sklepu gdzie jest 1 sztuka bo albo by się nie zgodzili na wysyłkę albo okaże się że podłączona do trenażera w sklepie
  • Odpowiedz
jak już kupuje się taki rower, (…) na pedały i na buty trzeba się na początku wykosztować


@fonfi: rzecz w tym, że to jest rower budżetowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do jazdy - ludzie świat zwiedzili na platformowych. Więc to nie jest tak, że jak chcesz wyjechać „poza osiedle” to bez SPD nie ma sensu.
Normalnie jedziesz, normalnie ciśniesz i normalnie wyprzedzasz upstrzonych w loga
  • Odpowiedz
@Lewo: pytam bo niezłe cyrki są z zamówieniami ze sklepu online, u mnie w dniu wysyłki dostałem maila, że rowerów już nie mają i mi nie wyślą i jak chce zwrot kasy to mam napisać. Po dwóch dniach dostałem info ze jednak wysłany.
  • Odpowiedz